BEMOWO ON AIR 08.09.2012

1 post / 0 new
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
BEMOWO ON AIR 08.09.2012

Tydzień temu w sobotę, 8 września, Aeroklub Warszawski wraz z Aeroklubem Polskim zorganizowali piknik lotniczy. Impreza odbyła się z okazji 85-lecia Aeroklubu Warszawskiego oraz 80-tej rocznicy zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w międzynarodowych zawodach Challenge 1932 organizowanych w Berlinie...

Impreza została zorganizowana przez Aeroklub Warszawski oraz Aeroklub Polski z okazji 85-lecia Aeroklubu Warszawskiego oraz 80-tej rocznicy zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w międzynarodowych zawodach Challenge 1932 organizowanych w Berlinie.Piknik został otwarty w maratońskim tempie, gdyż o godz. 10:00 wystartował Bieg Lotnika . W zawodach udział wzięło około 130 zawodników. Rywalizacja była zacięta, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden! W klasyfikacji mężczyzn został nim – Puszewkiewicz Marcin a wśród kobiet, złoty laur wybiegała – Kreft Katarzyna. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali lotnicze medale, a na zwycięzców czeka lot szybowcem! (wyniki)

Wśród podniebnych atrakcji, wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać ewolucje skoczków spadochronowych, loty w szyku na samolotach Piper Cub, loty i akrobacje szybowcowe, które wykonywał m.in. aktualny Mistrz Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Unlimited- Maciej Pospieszyński.

Po szybowcach przyszła kolej na 3AT3. Widzowie z zapartym tchem obserwowali ewolucje, mijanki, rozejścia, które piloci wykonywali do muzyki. Widowisko nie straciło na atrakcyjności, gdy zaraz po zespole 3AT3 w powietrze wzbił się Aviat Husky, prezentując możliwość krótkiego startu oraz przelot z użyciem wytwornicy dymu.

Na koniec mogliśmy zobaczyć akrobacje samolotowe, które wzbudziły w niejednym obserwatorze podziw.
Oprócz wielu atrakcji na niebie, zgromadzeni mogli podziwiać wystawy statyczne, wśród nich pokazy modeli latających, wystawę helikopterów policyjnych oraz szybowców.

Dla najmłodszych, ale jak się okazało w trakcie pikniku i dla starszych uczestników, Aeroklub Polski zorganizował zawody „Smyki na start”. Zawody modeli latających cieszyły się ogromną popularnością. Frekwencja była imponująca, w rywalizacji udział wzięło ok. 200 zawodników w trzech kategoriach wiekowych – do lat 11, 16 oraz w kategorii open.
Pierwsza edycja pikniku Bemowo On Air zgromadziła kilka tysięcy mieszkańców Warszawy, co jest wyraźnym sygnałem, iż w stolicy istnieje jak największa potrzeba takich inicjatyw.

 

 

Źródło: Aeroklub Polski
Foto: Rafał Marczak (dziękujemy za udostępnienie zdjęć), więcej zdjęć autorstwa Rafała Marczaka znajdziecie na łamach portalu skrzydła.org

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum