NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 18-19.08.2012

1 post / 0 new
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 18-19.08.2012

Tegoroczny Nowotarski Piknik Lotniczy odbył się 18-19 sierpnia. Była to największa tegoroczna impreza w Nowym Targu, która zastąpiła Jarmark Podhalański, odwołany w tym roku powodu przebudowy rynku. Organizatorem Nowotarskiego Pikniku Lotniczego był Aeroklub Nowy Targ.

Pogoda dopisała, publika również. Można było zauważyć bardzo dużo osób, które przychodziły z kocami i po prostu piknikowali.

Przez weekend na nowotarskim niebie pojawiały się różnego rodzaju statki powietrzne. Można było obserwować takie maszyny jak DH Tiger Moth, British Taylorcraft Auster, Piper Cub, RWD 5, Xenon - wiatrakowiec, Antonova An-2, Cessny oraz szybowce Perkoz i ASG29 holowane przez samolot Aviat Husky.

Poniżej przedstawiamy podsumowanie napisane przez Pawła Kosa, prezesa Aeroklubu Nowy Targ.

Szanowni Państwo,
W imieniu organizatorów Nowotarskiego Pikniku Lotniczego serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom, partnerom strategicznym i partnerom medialnym, a także wszystkim instytucjom i służbom, które wsparły przygotowanie i zabezpieczenie Pikniku. Szczególne podziękowania za wsparcie finansowe naszej imprezy kieruję do Burmistrza Miasta Nowy Targ - Pana Marka Fryźlewicza oraz właściciela firmy Podhalańskie Centrum Dystrybucji Salami - Pana Kazimierza Stolarczyka, który był głównym sponsorem pikniku. Serdeczne podziękowania kieruję także do firm: Żywiec, Tankpol, Auto Golemo, Lux Investments, Lotto, Rakoczy, Skok Kasa Stefczyka, Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A., Symptom, AND Computers, Ryszard Steskal, Coca-Cola, Kotelnica Białczańska, Pakfol, Osada Czorsztyn, Kredyty Chwilówki, Centrum Nauki i Biznesu Żak, Bank Zachodni WBK, Leasing S.A. WBK, „Skoczek” – Dawid Bała, Allstar PZL Glider Sp. z o.o., Hajan, Restauracja Ruczaj oraz Karczma u Borzanka.

Dziękuję za pomoc przy organizacji Pikniku Pani Barbarze Pachniowskiej - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Janowi Porębie oraz Panu Marcinowi Jagle – Naczelnikowi Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Nowy Targ.

Podziękowanie przekazuję także dla: Aeroklubu Podhalańskiego, Muzeum Lotnictwa w Krakowie, Tatrzańskiego Klubu Motoryzacyjnego z prezesem Krzysztofem Stokłosą na czele, Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu oraz Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dziękuję nowotarskiej Straży Miejskiej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowańca oraz Maltańskiej Służbie Medycznej za wsparcie i pomoc w czasie pikniku. Bez Was zorganizowanie imprezy nie byłoby możliwe!

Pragnę z całego serca podziękować wszystkim pilotom, którzy przylecieli do Nowego Targu. W ich gronie znaleźli się: Wojciech Krupa i Piotr Haberland z Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”, Jacek Mainka, Robert Pietracha, Antoni Nowak, Leszek Mańkowski, Raphael Celier i Alexander Dalli (szczególne podziękowanie za przylot mimo awarii wiatrakowca) , Józef Wójtowicz, Mateusz Strama, Wojciech Kos, Michał Ombach i wielu innych. To dzięki Waszym umiejętnościom prezentowanym w powietrzu nowotarska publiczność nie mogła oderwać wzroku od prezentowanych na niebie maszyn.

Na ręce Krzysztofa Musielaka składam serdeczne podziękowania za przygotowanie i zorganizowane rekonstrukcji historycznych oraz prezentacji wojskowych grup rekonstrukcyjnych.

Swoim profesjonalnym komentarzem do wszystkiego tego co działo się na ziemi i powietrzu uraczył nas niezastąpiony Tomasz Buszewski z Radio Kraków, za co jestem mu ogromnie wdzięczny.

Dziękuję patronom medialnym, którzy wzięli na siebie brzemię zrelacjonowania przebiegu wydarzeń z nowotarskiego lotniska. Są to: Radio Kraków, Podhale24, Tygodnik Podhalański, otoPodhale.pl, podhaleregion.pl, dlapilota.pl, lotniczapolska.pl, sky-watcher.pl, flyingtv.pl oraz TVN 24 która przez 2 dni na żywo relacjonowała wydarzenia na pikniku.

Na scenie swoje zdolności wokalne zaprezentowały zespoły oraz soliści: Ania Dudek, zespół „K&K” – Jakub Chudoba i Kacper Pająk, Iza Guroś z zespołem oraz gwiazda sobotniego wieczoru The Chilloud. Na scenie wystąpiły także modelki w autorskich projektach mody Anety Larysy Knap – FOLK DESIGN. Całość scenicznych występów profesjonalnie prowadził Pan Dariusz Cywka. Wszystkim bardzo dziękuję za występy i uatrakcyjnienie naszego Pikniku.

Słowa podziękowania należą się naszej publiczności, która przybyła na lotnisko nie tylko z całej Polski, ale i z zagranicy. To właśnie dla Państwa zorganizowaliśmy ten Piknik i mam nadzieję, że spełniliśmy wszelkie oczekiwania!

Szczególne podziękowania należą się tym członkom Aeroklubu Nowy Targ, którzy włożyli ogromny wysiłek w przygotowanie i obsługę Nowotarskiego Pikniku Lotniczego.

Zorganizowany przez nas Piknik Lotniczy miał na celu zapewnić Państwu wiele atrakcji, ale przede wszystkim miał za zadanie popularyzować lotnictwo oraz nowotarskie lotnisko. Naszym marzeniem jest, aby Nowotarski Piknik Lotniczy na trwale został wpisany w kalendarz rodzinnych imprez naszego miasta i regionu.

z lotniczym pozdrowieniem,
Paweł Kos
Prezes Aeroklubu Nowy Targ

 

 

Źródło: Aeroklub Nowy Targ, sky-watcher.pl, Podhale24, Panorama: StudioT
Foto: Ela Gedl

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum