KRAKÓW: IX Małopolski Piknik Lotniczy przeszedł do historii

1 post / 0 new
barttuss
Portret użytkownika barttuss
Offline
Dołączył:: 03/07/2009
Posty: 445
KRAKÓW: IX Małopolski Piknik Lotniczy przeszedł do historii

W dniu 29 i 30 czerwca na lotnisku Czyżyny przy Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się już IX edycja Małopolskiego Pikniku Lotniczego. Na pikniku mogliśmy podziwiać historyczne jak i współczesne statki powietrzne. Widzów przybyłych na pokazy zadziwiali na niebie akrobaci polscy jak i zagraniczni. Największą gwiazdą dwudniowych pokazów był wyśmienity litewski akrobata Jurgis Kairys, który wykonywał akrobacje indywidualne na swoim SU-31 oraz grupowe w połączeniu z 2 Yakami 52 grupy Aerobatic Yakkers. Polske reprezentowali m.in. Artur Kielak, Jerzy Makula, grupa akrobacyjna "Żelazny" i wielu innych, którzy dali publiczności wspaniały pokaz na światowym poziomie.

Małopolski Pikniki Lotniczy jest organizowany juz od 2004 roku na jednym z najstarszych lotnisk w Europie Rakowice- Czyżyny.

Piknik co roku jest organizowany przez Krakowskie Muzeum Lotnictwa Polskiego w celu przybliżenia i ukazania historie i tradycje polskiego lotnictwa.

Rzadkie i historyczne typy samolotów, niskie przeloty i akrobacje zapierające dech w piersiach, to właśnie te rzeczy przyciągają tłumy na Małopolski Piknik Lotniczy

Podczas tegorocznej edycji doszło do incydentu, na szczęście nikomu nic się nie stało i piknik odbywał się bez zakłóceń. Samolot Piper J3 Cub musiał awaryjnie lądować.

Serdecznie dziękujemy naszej ekipie w składzie Sylwia Tylkowska i Bartosz Kwilosz, która dzielnie Nas reprezentowała podczas pikniku. 

Więcej zdjęć z pikniku w galeriach: 

Sylwia Tylkowska - galeria
Bartosz Kwilosz - galeria

Źródło: sky-watcher.pl
Foto: Sylwia Tylkowska / Bartosz Kwilosz
 

___________________________________________________________________________________