PŁOCK: IV Płocki Piknik Lotniczy

  • user warning: Table './lubiepod_arch/skywatchersessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT COUNT(sid) AS count FROM skywatchersessions WHERE timestamp >= 1713300722 AND uid = 0 in /home/lubiepod/domains/sky-watcher.pl/public_html/archiwum/includes/session.inc on line 121.
  • user warning: Table './lubiepod_arch/skywatchersessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT DISTINCT u.uid, u.name, s.timestamp FROM skywatcherusers u INNER JOIN skywatchersessions s ON u.uid = s.uid WHERE s.timestamp >= 1713300722 AND s.uid > 0 ORDER BY s.timestamp DESC in /home/lubiepod/domains/sky-watcher.pl/public_html/archiwum/modules/user/user.module on line 777.
2 posts / 0 new
Ostatni wpis
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
PŁOCK: IV Płocki Piknik Lotniczy

W pierwszy weekend wakacji odbędzie się już IV edycja Pikniku Lotniczego w Płocku. Tegoroczna edycja ma być najlepszą jakie odbyły się w Płocku. Organizatorami są Aeroklub Ziemi Mazowieckiej oraz Izba Gospodarcza Regionu Płockiego. Projekt wspiera Urząd Miasta Płocka. Tradycyjnie już, partnerem jest także firma Peklimar z okolic Płocka.

Ideą tegorocznego Pikniku jest uczczenie dwóch wydarzeń:
- 90. rocznicy bohaterskiej obrony Płocka przed bolszewikami w 1920 roku,
- 70. rocznicy Bitwy o Anglię.

Celem, jaki jest postawiony na pierwszym miejscu jest popularyzacja lotnictwa w naszym regionie. Imprezy podczas Pikniku będą odbywały się w kilku miejscach miasta - na plaży nad Wisłą, na Rynku, w kinie, na lotnisku. Każdy z Was na pewno znajdzie dla siebie coś interesującego. Piknik będzie dwudniowy - więc gorąco zachęcamy do dowiedzenia miasta Płocka w dniach 19 i 20 czerwca 2010 roku.

Pokazy dynamiczne po raz pierwszy będą odbywały się z dala od lotniska. Idealnym, według nas miejscem na te pokazy, jest przestrzeń ponad nurtem Wisły na wysokości płockiego Starego Miasta. Strefa dla publiczności usytuowana będzie w ciągu nadwiślańskich wzgórz, wznoszących się na wysokość około 50 metrów ponad poziom szerokiej na więcej niż kilometr Wisły. Poniżej, przepiękna i słynna już płocka plaża.

Zapraszamy do Płocka także wszystkich fotografów, filmowców, pasjonatów lotnictwa - naprawdę warto!

W programie imprezy przewidziano ponad 7 godzin pokazów dynamicznych, startujących już od 10.00. Są to:
* skoki spadochronowe,
* paralotnie,
* szybownictwo,
* lotnictwo ultralekkie,
* samoloty historyczne (m.in. z okresu Bitwy o Anglię),
* wojskowe samoloty odrzutowe,
* lotnictwo użytkowe,
* śmigłowce,
* akrobacje samolotowe (z udziałem grupy Żelazny w niskiej akrobacji między przeszkodami pneumatycznymi),
* aerostaty.

Pokazy tak jak w 2009 roku będzie komentował dla Państwa Tadeusz Sznuk – dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, pilot samolotowy i śmigłowcowy, pasjonat lotnictwa.

Dodatkowe atrakcje czekać będą na widzów Pikniku na Płockiej Starówce i lotnisku Aeroklubu, a będą wśród nich:

* prezentacje modeli,
* ekspozycja szybowców,
* żywe dioramy – prezentacja sprzętu wojskowego z wojny 1920 r. i II Wojny Światowej w oprawie zapewnionej przez grupy rekonstrukcji historycznej,
* wystawy fotografii o tematyce lotniczej,
* przegląd filmów poświęconych lotnictwu,
* VII Zlot Zabytkowych Mercedesów „Mercedesem po Wiśle”.

W związku z ukształtowaniem terenowym stref dla publiczności, które mogą sprawiać kłopot w swobodnym poruszaniu się osób niepełnosprawnych, Organizatorzy przewidzieli specjalne połączenia autobusowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

W sektorach sanitarnych strefy dla publiczności zostaną przygotowane toalety dostępne dla niepełnosprawnych.

Dla potrzeb osób niepełnosprawnych wyznaczone zostaną także specjalne miejsca parkingowe.

Zapraszam do obejrzenia bogatej galerii zdjęć z III Płockiego Pikniku Lotniczeg dostępnej pod adresem: http://sky-watcher.pl/content/iii-p%C5%82ocki-piknik-lotniczy-20062009

Paweł Jakubowski - http://sky-watcher.pl
na podstawie http://www.lotniczyplock.pl/

Foto: Paweł Jakubowski / pawi - sky-watcher.pl

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum
 

pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848

Podczas IV Płockiego Pikniku Lotniczego odbędzie się w kinie "NoveKino Przedwiośnie" przegląd filmów o tematyce lotniczej.

W sobotę i niedzielę przygotowany będzie specjalnie dla pasjonatów lotnictwa repertuar filmowy. Godziny seansów będą dostosowane do programu pokazów. Ceny bilety mają byc ustalone na preferencyjnym poziomie.

Organizatorzy Pikniku proponują nam - pasjonatom lotnictwa - współtworzenie kolekcji, którą będzie można obejrzeć w Płocku w pierwszy weekend tegorocznych wakacji.

Przez najbliższy tydzień - do piątku 12 marca - Organizatorzy czekają na propozycje tytułów filmów, wraz z tytułem w oryginalnej wersji oraz rokiem produkcji, które chcielibyśmy obejrzeć. Propozycję można składać za pośrednictwem specjalnego formularza, który dostępny jest na stronie IV Płockiego Pikniku Lotniczego

Portal sky-watcher.pl wyszedł z inicjatywą zorganizowania specjalnego, nocnego bloku filmowego dla zamkniętego grona mediów, fotografów oraz spotterów. Informacje odnośnie tej inicjatywy, będziecie mogli przeczytać na łamach naszego portalu.

Paweł Jakubowski - sky-watcher.pl

Foto: Paweł Jakubowski / pawi

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum