PŁOCK: PIKNIK CORAZ BLIŻEJ

1 post / 0 new
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
PŁOCK: PIKNIK CORAZ BLIŻEJ

Wielkimi krokami zbliża się Piknik Lotniczy w Płocku, lecz póki co mało jest informacji w sieci, na temat tego niewątpliwie wielkiego wydarzenia na płockiej ziemi. Będzie bardzo dużo atrakcji, których nie powstydziłyby się nawet największe pikniki w kraju.

Współpraca Izby Gospodarczej Regionu Płockiego oraz Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, wraz z Urzędem Miasta Płocka zaowocuje bardzo dobrą imprezą z naprawdę wieloma atrakcjami. Impreza jak co roku będzie całkowicie darmowa dla publiczności. Ewolucje wykonywane nad rzeką Wisłą, oglądane z płockiej plaży oraz ze Wzgórza Tumskiego będą zapierały dech w piersiach. Pewne jest to, że wszyscy, i pasjonaci lotnictwa, zwolennicy mocnych wrażeń, i rodziny z dziećmi - znajdą coś dla siebie.

Z oficjalnych informacji wynika, iż załoga śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wykona pozorowaną akcję ratowniczą. Podziwiać będzie można także samolot JN-4, czyli popularny Curtiss Jenny. Jest to samolot z okresu I Wojny Światowej. Maszyn tego typu wyprodukowano ponad 6 tysięcy sztuk, a kilkaset z nich było używanych aż do 1930 roku.

Prawdopodobnie pojawi się także samolot odrzutowy typu PZL TS-11 Iskra. Być może zostanie także zaprezentowany najnowszy nabytek Marka Szufy - Christen Eagle. Marek Szufa wraz ze swoim zespołem będzie gościł w Płocku przez dwa dni Pikniku.

24 kwietnia na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku zaprezentowano pylon polskiej produkcji, przeznaczony do pokazów lotniczych, a konkretnie do niskiej akrobacji nawodnej. Była to jego pierwsza prezentacja w Polsce. Wzorowany jest on na pylonach, które wykorzystywane są w zawodach Red Bull Air Race. Aktualnie pylon przechodzi wstępne testy. Czy to jakiś związek z czerwcowym IV Płockim Piknikiem Lotniczym? Zobaczymy.

Photobucket Photobucket

Paweł Jakubowski
http://sky-watcher.pl

Foto: Aeroklub Ziemi Mazowieckiej

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum