MAZURY AIRSHOW 2012 04-05.08.2012

2 posts / 0 new
Ostatni wpis
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
MAZURY AIRSHOW 2012 04-05.08.2012

W dniach 4-5 sierpnia 2012 roku nad jeziorem Niegocin w okolicy plaży miejskiej w Giżycku odbyła się już trzecia edycja jednej z największych imprez lotniczych w Polsce – pod nazwą Mazury Airshow. Jak co roku na tą imprezę zostali zaproszeni najlepsi piloci z Polski i zagranicy. Można było podziwiać również wodnosamoloty.

Nad bezpieczeństwem imprezy od strony wody czuwały cztery jednostki MOPR oraz wodne jednostki PSP Giżycko, OSP Spytkowo i Policji.
W tym roku, publiczności pokazów Mazury Airshow, Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zaprezentowali swoje umiejętności z zakresu ratownictwa z powietrza. Prezentowane były skoki desantowe z helikoptera z małej wysokości, szybki zjazd na linie, zjazd na długiej linie z wykorzystaniem uprzęży oraz dwa sposoby podjęcia poszkodowanych przez helikopter.

Nad jeziorem Niegocin jak co roku dopisała publika i na całe szczęście pogoda. Licznie zgromadzona publiczność podziwiała gości z zagranicy i Polski, którzy wystąpili po raz pierwszy na Mazurach - Piper PA-18 z Niemiec, policyjna Kania z Krakowa, SW-4 ze Świdnika, ale i także stałych bywalców: DC-3 Dakota, Sikorsky S-38, RWD-5, The Flying Bulls.
 

Prezentujemy Państwu galerię zdjęć autorstwa Krzysztofa Godlewskiego z zaprzyjaźnionego portalu aviateam.pl oraz Marcina Sikorzaka z naszego portalu.


Foto: Krzysztof Godlewski / aviateam.pl
Aviateam.pl

Kolejna partia zdjęć, tym razem autorstwa Marcina Sikorzaka z naszego portalu.

 

Foto: Marcin Sikorzak / sky-watcher.pl

 

Jako dobre podumowanie mazurskiego airshow może służyc film Wojciecha Stasiaka z Płocka

Źródło: sky-watcher.pl

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum
 

mariojanek
Offline
Dołączył:: 20/06/2010
Posty: 8

Niestety są to zdjęcia wyciagnięte z nagrania z kamery HD bo albo filmuje albo robie fotki Smile a jednak wolę zapis video

 

Photobucket

Photobucket

Photobucket