XV MIĘDZYNARODOWY PIKNIK LOTNICZY GÓRASZKA 2010 - 12-13.06.2010

  • user warning: Table './lubiepod_arch/skywatchersessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT COUNT(sid) AS count FROM skywatchersessions WHERE timestamp >= 1713294897 AND uid = 0 in /home/lubiepod/domains/sky-watcher.pl/public_html/archiwum/includes/session.inc on line 121.
  • user warning: Table './lubiepod_arch/skywatchersessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT DISTINCT u.uid, u.name, s.timestamp FROM skywatcherusers u INNER JOIN skywatchersessions s ON u.uid = s.uid WHERE s.timestamp >= 1713294897 AND s.uid > 0 ORDER BY s.timestamp DESC in /home/lubiepod/domains/sky-watcher.pl/public_html/archiwum/modules/user/user.module on line 777.
5 posts / 0 new
Ostatni wpis
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
XV MIĘDZYNARODOWY PIKNIK LOTNICZY GÓRASZKA 2010 - 12-13.06.2010

Już 12 i 13 czerwca 2010 roku odbędzie się już piętnasta edycja Międzynarodowego Pikniku Lotniczego w Góraszce. Tegoroczną edycję zaszczycą swoją obecnością miedzy innymi: The Flying Bulls Aerobatics Team, Hawker Hurricane Mk XIIa, Rockwell OV-10 Bronco, W-3RM Anakonda, 3AT3 Formation Flying Team, łotewska grupa akrobacyjna Baltic Bees wykonująca podniebne akrobacje na samolotach typu Albatros L-39 oraz Robert Kowalik wraz z samolotem Extra-300L. Będzie także wystawa National Geographic Polska.

Być może będzie także polski myśliwiec Lim-2 produkowany na licencji radzieckiego myśliwca MIG-15. Samolot ten należy do Fundacji Polskie Orły, czyli do organizatora Pikniku w Góraszce. Niewykluczony jest także udział w pokazach współczesnych myśliwców typu MiG-29 oraz F-16 oraz Zespołu Akrobacyjnego "Orlik", a także prywatnego samolotu szkolno-treningowego TS-11 Iskra. Planowany jest także udział Grupy Akrobacyjnej "Żelazny", polskiego samolotu transportowego PZL M-28 Skytruck, szybowca MDM-1 Fox, za którego sterami będzie siedział mistrz Jerzy Makuła. Boeing Stearman PT-17 to amerykański dwupłatowiec, który także będzie brał udział w imprezie - w dźwięku jego silników zakochany jest niejeden pasjonat lotnictwa.

 


Aby powiększyć - kliknij!

Trochę szerzej o wybranych atrakcjach tegorocznych pokazów

The Flying Bulls Aerobatics Team

Fot. Cornelius Braun Red Bull Photofiles

Atmosfera tegorocznego Pikniku będzie gorąca nie tylko ze względu na jego jubileuszowy charakter, ale też wyjątkowych gości. Do takich bezdyskusyjnie należy czeski zespół akrobacyjny The Flying Bulls Aerobatic Team, który lata na samolotach wyczynowych typu Zlin-50 LX , a jego liderem jest kobieta! Podniebne akrobacje latających byków przyprawiają o dreszcze nawet najbardziej nieustraszonych widzów i bez wątpienia taki sam efekt wywoła ich tegoroczny pokaz na lotnisku w Góraszce.

Czytaj więcej na stronie pokazów

Hawker Hurricane Mk XIIa

Fot. Stuart Adams, The Flying Photographic Company

Ten skrzydlaty huragan siał prawdziwe spustoszenie na wielu frontach II wojny światowej, ale międzynarodową sławę przyniosła mu Bitwa o Anglię. Właśnie dzięki tej zwycięskiej kampanii powietrznej  Hurricane przeszedł do historii lotnictwa jako zaciekły bojownik, który nie miał sobie równych w podniebnej walce z niemiecką Luftwaffe. 70 lat po tym triumfalnym zwycięstwie, do którego niewątpliwie Hurricane'y się przyczyniły, legendarna brytyjska konstrukcja po raz pierwszy przyleci do Polski i to właśnie na nasze pokazy.

 

Czytaj więcej na stronie pokazów

Rockwell OV-10 Bronco

 

Ta wyjątkowo fotogeniczna maszyna  także odbędzie swój pierwszy rejs po polskim niebie tylko po to, by zaprezentować się na jubileuszowych pokazach w Góraszce. Spośród innych statków powietrznych wyróżnia ją przede wszystkim charakterystyczna dwubelkowa konstrukcja i specjalne miejsce obserwacyjne, umieszczone  w tylnej części kadłuba. Samoloty tego typu były używane w trakcie wojny w Wietnamie, a egzemplarz, który będzie można podziwiać na Pikniku, przyleci do nas z Europejskiego Muzeum Lotnictwa Bojowego w Montelimar.

Czytaj więcej na stronie pokazów

W-3RM Anakonda

Fot. Bogdan Braniewski

Powietrzne akcje ratownicze kojarzą się przede wszystkim z krajobrazem górskim. Nieustraszona Anakonda, następny potwierdzony gość Pikniku Lotniczego w Góraszce, pokazuje jak ograniczona jest nasza wizja. Pomoc śmigłowca bywa nieoceniona także na wodzie, szczególnie jeśli w grę wchodzi maszyna specjalnie do tego przystosowana. Wiropłat, o którym mowa, niejeden raz ratował nieszczęsnych rozbitków z opresji, nie bacząc na trudne warunki pogodowe. Długo nie widziana w Góraszce Anakonda na co dzień służy w lotnictwie Marynarki Wojennej RP, a bazuje na lotnisku Gdynia-Babie Doły.

Czytaj więcej na stronie pokazów

Baltic Bees Jet Team

Fot. Baltic Bees

Już w czerwcu góraszkowe niebo zatrzęsie się od huku maszyn odrzutowych! W takich efektach specjalizują się nasi kolejni goście – rewelacyjny zespół akrobacyjny Baltic Bees, Łotewscy piloci przylecą do Polski po raz pierwszy, aby zademonstrować widzom swoje najtrudniejsze i najbardziej ekscytujące układy akrobacyjne, wykonywane na odrzutowych Albatrosach L-39. Mimo, że Bałtyckie Pszczoły z impetem podbijają niebo dopiero od 2008 roku, zyskały już sporą rzeszę fanów dzięki swoim licznym występom w Europie. Kto zatem jeszcze nie widział ich na własne oczy i przede wszystkim nie słyszał na własne uszy, nie może przegapić tak spektakularnego pokazu.

Czytaj więcej na stronie pokazów

Extra-300L Robert Kowalik

Fot. Łukasz Golowanow & Maciej Hypś, Konflikty.pl

Tradycyjnie honorowym gościem pokazów bedzie też Robert Kowalik, dziewięciokrotny Mistrz Polski w akrobacji samolotowej. Nasz medalista przyleci do Góraszki akrobacyjnym samolotem typu Extra-300L, dobrze znanym fanom podniebnych wyczynów, aby zadziwić publiczność zarówno swoimi wyjątkowymi umiejętnościami, jak i ekstremalnymi możliwościami technicznymi tej maszyny.

Czytaj więcej na stronie pokazów

3AT3 Formation Flying Team

Fot. 3at3.pl

Następnym dowodem na to, że tegoroczny Piknik będzie prawdziwym przeglądem zespołów akrobacyjnych jest występ wystrzałowej trójki 3AT3. Grupa powstała w sierpniu 2009 roku w Polsce i tego samego roku zadebiutowała w przestworzach. Nazwa grupy powstała od samolotu AT-3, który może spełnić marzenia wszystkich miłośników latania. Ta maszyna należy bowiem do najtańszych certyfikowanych samolotów o najniższych kosztach eksploatacyjnych. Właśnie ten samolot zostanie zaprezentowany przez grupę 3AT3 na tegorocznym Pikniku.

Nasz SB Lim-2 w końcu wzbił się w powietrze!

Fot. Piotr Buchman

Mamy wspaniałe wieści dla wszystkich miłośników odrzutowych maszyn wojskowych, latających niegdyś w polskich barwach. Oblot samolotu typu SB Lim-2, restaurowanego od trzech lat przez Fundację "Polskie Orły", zakończony pełnym sukcesem! 26 maja nadeszła ta wielka chwila - jedyny latający w Europie SB Lim-2 (MiG-15UTI) zaprezentował się w powietrzu! Maszyna bez problemu wzbiła się w powietrze z dęblińskiego lotniska, aby wykonać serię lotów próbnych. A to zaledwie przedsmak uroczystej prezentacji, jaka będzie miała miejsce na tegorocznych pokazach w Góraszce. Latający SB Lim-2 bez wątpienia zapewni widzom huczne obchody piętnastych urodzin Pikniku!

Czytaj więcej na stronie pokazów

 

To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Was na Pikniku.

 

XV MIĘDZYNARODOWY PIKNIK LOTNICZY GÓRASZKA 2010

PROGRAM

 

 

Sobota/Niedziela 12 - 13 czerwca

 

9.00                           

Otwarcie Pikniku dla publiczności

Stoiska wystawców

Wesołe Miasteczko

9.15 - 10.25               

Loty widokowe

 

I część pokazu lotniczego

 

10.00 - 11.30             

Wstęp do pokazów lotniczych – lotnictwo sportowe i lekkie

Samoloty historyczne – m.in. RWD-5R

Akrobacja samolotowa

Skoki spadochronowe

12.00                         

Uroczyste otwarcie XV MPL Góraszka 2010

12.20                         

Powitanie załóg lotniczych

 

II część pokazu lotniczego

 

12.30 - 14.30             

Samoloty historyczne w tym słynny myśliwiec z okresu Bitwy o Anglię – Hawker Hurricane, Supermarine Spitfire oraz Jak-11

Akrobacja samolotowa i szybowcowa – m.in. Extra-300L i szybowiec MDM-1 Fox

Przekrój historyczny polskiego lotnictwa wojskowego – prezentacja samolotów odrzutowych: MiG-29 (sobota) / F-16 (niedziela) i SB Lim-2

Pokaz akrobacji zespołowej The Flying Bulls Aerobatics Team  

Samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra

Skoki spadochronowe

           

14.00 - 15.20            

Wywiady, konkursy, m.in.:

Spotkanie z Martyną Wojciechowską, która opowie o wyjątkowej wystawie zdjęć, prezentowanej na stoisku National Geographic Polska. Wystawa będzie się składać się z najlepszych fotografii, nadesłanych w ciągu minionych 5 lat do Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic (sobota 14.30 namiot National Geographic)

                                                                                                     

14.30                          

Loty widokowe

                            

III część pokazu lotniczego

 

15.30 - 18.00             

Pokaz akrobacji grupowej – Baltic Bees Jet Team

Lotnictwo sportowe – m.in. pokaz grupy 3AT3

Prezentacje oldtimer’ów – RWD5R, CSS-13, Jak-18, Jak-11 oraz replika samolotu pionierskiego Kvasz I

Samoloty historyczne

Samoloty ultralekkie

Skoki spadochronowe

Pokazy modeli latających

 

18.00                         

Loty widokowe (aż do zmroku)

TRANSMISJA NA ŻYWO - KLIKNIJ TUTAJrealizacja - portal www.pokazylotnicze.pl

ZDJĘCIA Z SOBOTY: 12.06.2010

Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket


Źródło: www.piknik-goraszka.pl , informacje własne

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum
 

Justyna
Portret użytkownika Justyna
Offline
Dołączył:: 23/08/2009
Posty: 45

Góraszka widziana moim okiem

Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket

 

Mam nadzieję, że się podobają.

JO

sky-watcher.pl

___________________________________________________________________________________

darko64
Portret użytkownika darko64
Offline
Dołączył:: 09/03/2010
Posty: 181

A to moim z soboty

___________________________________________________________________________________

Canon 50D. Canon 18-55 IS USM; Canon 55-250 IS; Sigma 120-400 APO DG OS

barttuss
Portret użytkownika barttuss
Offline
Dołączył:: 03/07/2009
Posty: 445

Witam moje zdjęcia z Góraszki tylko w troskze gorszej wersji niż poprzedników:

___________________________________________________________________________________

pawel2007
Portret użytkownika pawel2007
Offline
Dołączył:: 14/05/2009
Posty: 19

A to moja dawka wrażeń z niedzieli:

... no i zapomniałbym o najlepszej fotce Smile