PŁOCK: IV PŁOCKI PIKNIK LOTNICZY JUŻ JUTRO

2 posts / 0 new
Ostatni wpis
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
PŁOCK: IV PŁOCKI PIKNIK LOTNICZY JUŻ JUTRO

Portal sky-watcher.pl zaprasza Państwa już jutro w sobotę 19 czerwca oraz w niedzielę 20 czerwca 2010r. na IV Płocki Piknik Lotniczy. W programie mnóstwo atrakcji, o których możecie przeczytać szerzej na łamach naszego portalu.

W dniu dzisiejszym na płockie lotnisko przyleciał Supermarine Spitfire oraz Pan Marek Szufa swoim

Curtiss JN-4 Jenny.

Nad Płockiem ok. godz. 13.30 pojawił się także Hawker Hurricane, który wykonał przelot nad lotniskiem oraz nad malowniczo położonym Wzgórzem Tumskim.

Niestety na pokazy do Płocka, nie przyleci PZL M26 Iskierka, która uległa wypadkowi na lotnisku w Mielcu (o czym informowaliśmy kilka minut po wypadku). Na szczęście pilotowi nic poważnego się nie stało. Także nie wystąpi Luscombe Phantom II, który nie zdąży wrócić na czas pokazów do Polski.

Ramowe godziny pokazów, które mogą się zmienić

Sobota

10.00 - początek Pikniku

10.30 - pokazy motolotni

11.15 - pokazy samolotów - w programie m.in. JN-4 Jennny (szkolny, dwuosobowy dwupłatowiec), Boeing Stearman PT-17 (szkoleniowy dwupłatowiec z czasów wybuchu II Wojny Światowej, proszę posłuchać dźwięku jego silnika!), Jak-18 (wojskowy samolot szkolno-akrobacyjny z lat 50-tych), PZL TS-8 Bies (szkolny polski samolot z lat 60-tych), Christen Eagle II (najnowszy nabytek Pana Marka Szufy, jedyny taki egzemplarz w Polsce, z przepięknym malowaniem)

13.00 - pokazy skoczków spadochronowych

13.15 - pokaz poduszkowców na plaży nad Wisłą

13.25 - pokaz szybowców na trójholu, tzn. samolot typu Wilga będzie ciągnął za sobą trzy szybowce

13.35 - pokaz dwóch myśliwców z czasów II Wojny Światowej - Spifire (używany był m.in. przez Dywizjon 315 "Dęblińskiego") oraz Hurricane (samolot, który brał udział w Bitwie o Londyn, przeciwko niemieckim samolotom Luftwaffe, używany był m.in. przez pilotów słynnego Dywizjonu 303)

14.10 - pokazy odrzutowców - PZL TS-11 Iskra (pokaz pierwszej prywatnej w Polsce szkolno-bojowej Iskry), SB Lim-2 - opracowana w Mielcu polska wersja radzieckiego samolotu Mig-15, który uczestniczył w wojnach na terytorium Korei oraz Wietnamu)

15.10 - pokaz skoczków spadochronowych

15.15 - pokaz ratownictwa medycznego - prezentacja śmigłowca LPR

16.00 - blok akrobacji różnych maszyn

17.00 - pierwszy w Polsce slalom między pylonami ustawionymi na Wiśle (wzorowany na wyścigach Red Bull Air Race) - wystąpią piloci Grupy Akrobacyjnej "Żelazny" oraz Pan Marek Szufa

Niedziela

Program jest bardzo podobny, lecz z małymi zmianami. Pokaz poduszkowców odbędzie się dla publiczności zgromadzonej na płockim lotnisku. Grupa Akrobacyjna "Żelazny" wystąpi dwa razy - pierwszy raz o godzinie 14.10 zamiast odrzutowców oraz na zakończenie Pikniku o godzinie 17.00

Serdecznie zapraszamy na płockie lotnisko oraz na płocką plażę i Wzgóze Tumskie.

Paweł Jakubowski

http://sky-watcher.pl

Foto: Paweł Jakubowski / pawi

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum
 

qczy
Portret użytkownika qczy
Offline
Dołączył:: 19/06/2010
Posty: 1

Witajcie sky-maniacy Smile

Czy jest jakiś optymalny program imprezy?

Chciałbym zobaczyć wszystko, ale oferta jest zbyt bogata. Nie dam rady być na lotnisku i wzg. Tumskim w jednym czasie. Proponowane filmy również są warte zobaczenia. Jak to wszystko ze sobą pogodzić?

Czy ma ktoś plan czasowy - jak to wszystko ogarnąć? 

pozdrowienia