AIR FRANCE: Airbus A380 w barwach Air France lata do Hongkongu

1 post / 0 new
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
AIR FRANCE: Airbus A380 w barwach Air France lata do Hongkongu

Air_France_AirbusA380_Do_dyspozycji_3 barki na 2 pokladach_w_Klasie_EkonomicznejW sezonie letnim 2014 Air France zwiększy przepustowość na trasie Paryż-Hongkong wprowadzając największy obecnie samolot pasażerski – Airbus A380. Nowoczesne maszyny nazywane „superjumbo” mogą jednorazowo zabrać na pokład nawet 516 pasażerów. Hongkong jest drugim miastem w Chinach po Szanghaju, w ofercie francuskiego przewoźnika, do którego latają te potężne maszyny. 

W tym roku największe samoloty pasażerskie będą latały do Hongkongu w okresie pomiędzy 16 a 22 czerwca. W tym czasie, loty na tej trasie będą realizowane 4 razy w tygodniu maszyną Airbus A380 (wtorki, czwartki, soboty i niedziele). Natomiast od 23 czerwca do 25 października połączenia Paryż-Hongkong będą realizowane codziennie wyłącznie Airbusem A380. W ofercie Air France na tej trasie dostępne są codziennie następujące połączenia: wylot z Paryża o godzinie 23:25 i przylot do Hongkongu o godzinie 17:20 następnego dnia oraz wylot z Hongkongu o godzinie 00:50 i przylot do Paryża o godzinie 8:00 tego samego dnia.

Tanie bilety lotnicze kupicie na tripsta.pl, empiktravel.pl oraz BravoFly.pl.

Imponujące rozmiary samolotu Airbus A380 zapewniają podróżnym bardzo wysoki komfort w czasie całego lotu. Gustowne, przestronne kabiny zostały zaprojekowane ze smakiem. Dzięki temu goście maja do dyspozycji bardzo przytulne wnętrze. Wysoka wydajność i aerodynamiczny kształt sprawiają, że hałas został zredukowany o połowę w stosunku do standardowych samolotów. „Superjumbo” jest obecne najcichszą maszyną w swojej klasie. Dzięki temu w samolocie panuje kojący nastrój, który sprzyja wypoczynkowi pasażerów podczas podróży. Zmniejszenie masy maszyny było możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów (włókna węglowego, szkła i aluminium) oraz najwyższej aerodynamiki. Mimo swoich imponujących rozmiarów Airbus A380 zużywa aż 20 proc. mniej paliwa niż A330!

W Klasie Ekonomicznej fotele z poszerzonymi podłokietnikami (o 30 proc. w porównaniu z innymi maszynami) ulokowane są na górnym oraz dolnym poziomie. Łatwy do regulacji, nowoczesny system oświetlenia łagodzi dyskomfort związany ze zmianą stref czasowych i poprawia samopoczucie w trakcie podróży. Kabiny są również oświetlane  różnokolorowym światłem. Wszystkie kabiny mają oddzielne barki, w których podróżni mogą zaopatrywać się napoje w czasie lotu. Ponadto Airbus A380 został wyposażony w rozwiązania i sprzęt ułatwiające podróżowanie osobom niepełnosprawnym (m.in. wózki inwalidzkie i oznaczenia Braillem).

Klasa Biznes mieści się na górnym piętrze. Aby pasażerowie mogli wygodnie poruszać się po pokładzie w rzędzie zainstalowano tylko dwa fotele – jeden od okna i drugi od korytarza (w przypadku środkowego rzędu, obydwa fotele mają swobodny dostęp do przejścia). Do tego dla odprężenia oddano najnowocześniejszy system rozrywki pokładowej, 15-calowe monitory, nowe słuchawki redukujące szum, a także możliwość oglądania na specjalnychekranach dzieł wystawionych w muzeum Luwr. Na głównym (dolnym) poziomie, większość pokładu zajmują kabiny Klasy Ekonomicznej, natomiast w przedniej części kadłuba mieści się 9 foteli najbardziej luksusowej Klasy Pierwszej. Jej goście są traktowani absolutnie wyjątkowo i mają do dyspozycji indywidualny pakiet produktów i usług, przygotowanych dla najbardziej wymagających podróżnych.

Tanich noclegów szukacie na Otel.com oraz hotels.com.

23 listopada 2009 roku Air France zrealizował swój pierwszy lot samolotem Airbus A380 na trasie Paryż-Nowy Jork. Francuski przewoźnik był pierwszą europejską linią, która oferowała loty międzykontynentalne 4-silnikowym supersamolotem. Właściwie wszystkie parametry Airbusa A380 są imponujące i czynią go niedoścignionym w swojej klasie. Skrzydła tej potężnej maszyny rozpościerają się na prawie 80-metrów, ma ona aż 73 metry długości oraz ponad 24 metry wysokości (przeciętnie tyle co 8-piętrowy budynek!). Niespotykany zasięg do 13000 kilometrów nieprzerwanego lotu możliwy jest dzięki potężnym zbiornikom paliwa o pojemności aż 325 tysięcy litrów. Przyjęcie samolotu Airbus A380 wymaga od lotniska odpowiedniego przygotowania, m.in. adaptacji infrastruktury (np. odpowiednie korytarze do wsiadania na dolny i górny pokład) i wyposażenia na ziemi, aby 516 pasażerów mogło wygodnie wsiąść lub opuścić dwupoziomowy pokład. Ponadto naziemna załoga Air France przeszła specjalne szkolenie, aby zaadaptować się do potrzeb tego wyjątkowego samolotu.

Air_France_AirbusA380_Wnetrze i nastrojowe oswietlenie_Klasa_La_Premier

Air France obsługuje loty na trasie między Paryżem a Hongkongiem już od 75 lat. W 1938 roku podróż z Paryża do Hongkongu samolotem Dewoitine 338 trwała aż 8 dni! Dziś lot nowoczesną maszyną do chińskiej metropolii zajmuje jedynie 11 godzin i 30 minut. Linie Air France KLM są europejskimi liderami pod kątem liczby pasażerów przewożonych między Europą i Chinami. Obydwie linie obsługują łącznie 88 lotów tygodniowo między swoimi lotniskami bazowymi w Paryżu i Amsterdamie na 9 trasach do Chin, są to: Pekin, Szanghaj, Hongkong, Guangzhou, Chengdu, Hangzhou, Xiamen, Wuhan i Tajpej.

Obecnie samoloty typu Airbus A380 latają w barwach Air France na trasach do: Nowego Jorku, Johannesburga, Waszyngtonu, Los Angeles, San Francisco, Szanghaju a od kilku dni również do Hongkongu.

Źródło: Air France
Foto: Air France

 

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum