Air France oferuje przeloty do Dżakarty (ind. Jakarta), największej indonezyjskiej metropolii liczącej ponad 10 milionów mieszkańców. Stolica Indonezji jest doskonałą propozycją dla osób, które lubią orientalną kuchnię, chcą poznać nowe miejsca i kultury. Połączenie Paryż-Dżakarta będzie realizowane maszyną Boeing B777-300 z przesiadką w Singapurze. Nowe połączenie wzmocni pozycję Grupy Air France KLM w regionie Azji Południowo-Wschodniej.
W ofercie Air France na tej trasie dostępne są następujące połączenia realizowane trzy razy w tygodniu w każdą środę, czwartek i piątek: wylot z Paryża o godzinie 19:20 i przylot do Singapuru o godzinie 14:15 następnego dnia. Następnie wylot z Singapuru o 16:55 i przylot do Dżakarty o 17:35. W drodze powrotnej wylot z Dżakarty zaplanowany jest na godzinę 19:30 a przylot do Singapuru o 22:25. Przesiadka odbywa się o godzinie 00:25 a przylot do Paryża o 07:55. Linia Air France realizuje na trasie Warszawa-Paryż 3 loty dziennie (rano, w południe i wieczorem), a przelot trawa około dwóch godzin. Warto także wiedzieć, że w paryskim porcie bazowym Air France im. Charles’a de Gaulle’a od 1 lipca br. można bezpłatnie i bez limitów korzystać z bezprzewodowego internetu.
Tanie bilety lotnicze kupicie na tripsta.pl
Dżakarta jest jednym z popularnych kierunków azjatyckich, a częstotliwość lotów jest na tym samym poziomie ruchu, jak w przypadku Guangzhou, Chennai, Bangalore czy Hanoi. Miasto jest idealnym miejscem jako cel podróży, jak i doskonałym punktem podróży, od którego można rozpocząć dłuższy wypoczynek po malowniczej krainie tysiąca wysp. Często służy jako przystanek dla turystów w drodze do popularnych indonezyjskich miejsc turystycznych, takich jak Bali, Lombok czy Yogyakarta. W roku 2012 lotnisko w Dżakarcie obsłużyło 57,8 milionów pasażerów i corocznie liczba ta wzrasta. Warty odnotowania jest fakt, iż w maju 2008 roku, port lotniczy Soekarno–Hatta International Airpor uplasował się na 6 miejscu jako najbardziej punktualne lotnisko świata. Terminal 3 jest dedykowany wyłacznie do obsługi przewoźników zrzeszonych w SkyTeam, Garuda Indonesia i jej partnerom.
Więcej lotów między Paryżem a Singapurem
W tegorocznym sezonie letnim, Grupa Air France-KLM oferuje 8 miast w Azji Południowo-Wschodniej (wyloty z paryskiego lotniska Charles de Gaulle i amsterdamskiego Schiphol). Są to: Denpasar, Dżakarta, Kuala Lumpur, Manila, Singapur, Bangkok, Hanoi (realizowane z Wietnam Airlines) i Ho Chi Minh City.
Od czerwca do 30 sierpnia br. pasażerowie linii Air France mogą korzystać również z dodatkowych lotów do Singapuru. Przewoźnik oferuje aż trzy dodatkowe połączenia, obsługiwane przez maszyny Boeing 777-200, między Paryżem a tym popularnym azjatyckim kierunkiem (łącznie 10 lotów tygodniowo).
„Azja jest coraz bardziej istotnym i popularnym kierunkiem na mapie wyjazdów zarówno służbowych, jak i turystycznych, dlatego stale staramy się rozwijać naszą siatkę połączeń w tej części świata. Dodam, że od końca września br., Singapur i Dżakarta będą również pierwszymi kierunkami na których przywitamy pasażerów w nowych kabinach w La Première." – powiedziała Chloe Marchand, Dyrektor Generalna Air France KLM w Polsce.
Azjatyckie przysmaki
Na trasach azjatyckich pasażerowie Air France, jak i KLM mają zazwyczaj możliwość skosztowania orientalnego posiłku w ramach bezpłatnego serwisu pokładowego. W zależności od destynacji, może to być danie np. chińskie, hinduskie, koreańskie. Pasażerom, którzy chcieliby poznać więcej smaków Azji w drodze na ten kontynent, obie linie oferują również przysmaki z „menu à la carte” (m.in. azjatyckie specjały, np. japońskie sushi, wędzony łosoś z majonezem wasabi), które można zamówić odpłatnie za pośrednictwem strony internetowej danej linii (poza bezpłatnym cateringiem).
Tanich noclegów szukacie na Otel.com oraz hotels.com.
Wielowymiarowy podniebny luksus
Lot Paryż-Singapur-Dżakarta do stolicy Indonezji w barwach Air France obsługuje Boeing 777-300. Na jego pokładzie przygotowano w Klasie Biznes 67 miejsc, w Klasie La Première – 8, a w Klasie Premium Ekonomicznej - 28 foteli (która obecnie oferuje dodatkowo 40 procent więcej przestrzeni). Natomiast w Klasa Ekonomiczna przystosowana została dla 200 pasażerów. Warto dodać, że dzięki potężnym inwestycjom realizowanych w ramach projektu „Best&Beyond” (w usprawnienia produktowe we wszystkich kabinach oferowanych przez linię Air France), pasażerowie odbywający loty długodystansowe mogą poczuć się wyjątkowo. Air France zrewolucjonizował swoją Klasę Biznes według koncepcji 3 x P: Pełnia poziomu, Pełnia prywatności i Pełnia swobody. Nowe fotele rozkładają się do poziomu idealnie płaskiego lóżka i za pomocą jednego tylko przycisku. Nowe kabiny będą dostępne do końca 2014 roku na trasach do Singapuru, Dżakarty, Tokio, Houston, Nowego Jorku i Szanghaju. Na kierunkach do Douala, Dubaju, Bostonu, Malabo, Singapuru i Sao Paulo zmiany zostaną wprowadzone w 2015 roku.
Azjatycki tygrys
Grupa Air France KLM oferuje obecnie aż 25 destynacji w regionie Azji i Pacyfiku. Najwięcej dostępnych miast, bo aż 8 jest w Chinach (Pekin, Szanghaj, Hong Kong, Kanton, Chengdu, Hangzhou, Wuhan i Xiamen), Indiach (Nowe Delhi, Bangalore, Bombaj), Japonii (Fukuoka, Osaka, Tokio), Indonezji (Denpasar, Dżakarta, Surabaya), Wietnamu (Hanoi, Ho Chi Minh – dawny Sajgon), Korei Południowej (Seul), Malezji (Kuala Lumpur), Singapuru, Tajlandii (Bangkok), Nowej Kaledonii (Noumea) oraz na Filipiny (Manila) i Tajwan (Tajpej).
Źródło: Air France KLM
Foto: Air France KLM