W dniu Bożego Ciała (30.V.2013) Lotnisko Wilamowo Kętrzyn po raz kolejny powitało załogi statków powietrznych, które wyraziły chęć wzięcia udziału w Rajdzie. Każda ekipa miała do pokonania inną trasę , dlatego trudno było przewidzieć czas przylotu samolotów. Tym którzy zjawili się nieco wcześniej organizatorzy zapewnili wiele ciekawych atrakcji między innymi piloci i załogi mieli okazję zobaczyć urokliwie zakątki mazurskiego krajobrazu podczas rejsu na trasie Giżycko – Mikołajki oraz zwiedzić Wilczy Szaniec.
Cały program rajdu będzie realizowany od piątku(31.V.2013)do niedzieli (2.VI.2013). Wszyscy uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć lotniska mieszczące się na obszarze Warmii i Mazur.
W dniu dzisiejszym (31.V.2013) w planach jest odwiedzenie lądowiska w Gryźlinach, gdzie gospodarze przygotowali dla nich ciekawy program zapewniając im miłe spędzenie czasu. Kolejnym przystankiem będzie lotnisko w Giżycku nad jeziorem Niegocin.
Celem całej imprezy, organizowanej przez Prezesa Aeroklubu Krainy Jezior w Kętrzynie - Stanisława Tołwińskiego, jest pokazanie wielu atrakcyjnych miejsc w turystyce lotniczej z wykorzystaniem lotnisk i lądowisk istniejących na Warmii i Mazurach.
Źródło: AKJ


