BA chcą zwolnić 5 tys. osób, zamrozić płace na dwa lata

1 post / 0 new
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
BA chcą zwolnić 5 tys. osób, zamrozić płace na dwa lata

Linie lotnicze British Airways (BA) chcą zmniejszyć zatrudnienie o 5 tys. osób i zamrozić na dwa lata płace dla personelu naziemnego, pokładowego i bagażowych - donosi telewizja Sky, powołując się na anonimowe źródła.
Rozmowy kierownictwa BA ze związkami zawodowymi GMB i Unite na temat zatrudnienia i płac nie doprowadziły do porozumienia w wyznaczonym terminie do 30 czerwca.

Przedstawiciele BA nie stawili się na rozmowy w środę, a przewoźnik zwrócił się z wnioskiem o interwencję do niezależnego arbitrażu w sporach pracowniczych - Acas.
Zachodzą obawy, że w szczytowym okresie letniego ruchu może dojść do zakłóceń lotów.

BA dążą do obniżki kosztów w związku ze stratą za ostatni rok obrachunkowy przekraczającą 400 mln funtów i spadkiem popytu na podróże. W bezprecedensowym apelu do pracowników szef BA Willie Walsh zwrócił się nawet o przepracowanie do 1 miesiąca bez wynagrodzenia.

Według BA na apel miało odpowiedzieć pozytywnie ok. 7 tys. pracowników na ok. 40 tys. ogółu zatrudnionych. Wcześniej na obniżkę płac w zamian za przejęcie akcji BA zgodził się związek zawodowy pilotów, choć piloci nie zaaprobowali go jeszcze w głosowaniu.

Związki zawodowe obawiają się, że wskutek zmian proponowanych przez kierownictwo dojdzie do podzielenia pracowników wykonujących tę samą pracę na mających lepsze i gorsze warunki zatrudnienia.

Związki chcą też, by zmiany proponowane przez management miały charakter przejściowy (na okres kryzysu), a nie stały. Innymi spornymi punktami są skala zwolnień grupowych i procedura konsultacji w przypadku ich zarządzenia.

Źródło: wnp.pl

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum