BLMW: 20 lat Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej - Dzień otwarty lotniska w Gdyni Babich Dołach

1 post / 0 new
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
BLMW: 20 lat Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej - Dzień otwarty lotniska w Gdyni Babich Dołach

Pokazy dynamiczne w powietrzu, wystawa statyczna samolotów i śmigłowców oraz uzbrojenia i specjalistycznego wyposażenia to główne atrakcje dnia otwartego lotniska w Gdyni Babich Dołach zorganizowanego w ramach obchodów 20. rocznicy powstania Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. Startujemy w sobotę, 19 lipca, o godzinie 10.00. Na gdyńskie lotnisko zapraszamy wszystkich entuzjastów i sympatyków lotnictwa morskiego. Wstęp wolny!

Wszystkich entuzjastów i sympatyków lotnictwa morskiego, mieszkańców Trójmiasta i turystów oraz żołnierzy, którzy pełnili służbę w jednostkach lotnictwa morskiego zapraszamy na uroczyste obchody 20. rocznicy sformowania Dowództwa BLMW, które odbędą się 19 lipca na lotnisku 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach. W programie dnia otwartego przewidziano pokaz skoków spadochronowych z samolotu transportowego Bryza a także dynamiczny pokaz pilotażu śmigłowców. Pokazom w powietrzu towarzyszyć będzie wystawa statyczna, na której pojawią się wszystkie typy samolotów i śmigłowców BLMW oraz gościnnie MiG-29 z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku i C-295 z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie. Na płycie lotniska będzie można również zobaczyć specjalistyczne wyposażenie 43. Bazy Lotnictwa Morskiego, komandosów z Jednostki Wojskowej Formoza, Żandarmerii Wojskowej, Pododdziału Antyterrorystycznego Policji oraz Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Udział w pikniku lotniczym zapowiedzieli także przedstawiciele Stowarzyszenia „Gdyński Szwadron Krakusów”.

Informacje organizacyjne

Brama Papieska 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni przy ul. Zielonej będzie otwarta dla ruchu pieszego w godzinach od 10.00 do 15.00. Dojazd na przystanek „Zielona – Kościół (NŻ) z centrum Gdyni autobusem linii 109. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni w dniu 19 lipca skieruje na linię 109 autobusy o zwiększonej pojemności a w godzinach od 9.00 do 16.00 zapewni również większą częstotliwość ich kursowania - co około 10 minut. Brama Papieska znajduje się około 500m od przystanku „Zielona – Kościół” w kierunku centrum Gdyni. Na płytę lotniska będzie można również dojechać bezpłatnymi autobusami odjeżdżającymi z przystanku „Zielona – Kościół”. Prosimy o zabranie ze sobą prowiantu oraz napojów.

Uwaga! Na teren lotniska nie będzie można wjechać samochodem!

Program dnia otwartego lotniska w Gdyni Babich Dołach

10.00 – otwarcie Bramy Papieskiej (ul. Zielona)
11.00 – uroczysta zbiórka z okazji 20. rocznicy powstania Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej
około godziny 12.00 (po zakończeniu zbiórki):
- koncert orkiestry wojskowej
- pokaz Pododdziału Antyterrorystycznego Policji
- pokaz umiejętności „Gdyńskiego Szwadronu Krakusów”
- pokaz skoków spadochronowych
- dynamiczny pokaz pilotażu śmigłowców

Przez cały czas trwania dnia otwartego lotniska dostępne będą:
- wystawa statyczna samolotów i śmigłowców
- wystawa uzbrojenia i specjalistycznego wyposażenia

Źródło: BLMW
Foto: BLMW / kmdr ppor. Czesław Cichy

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum