CZARŻE: II FESTYN LOTNICZY CZARŻE 2010 - PODSUMOWANIE

1 post / 0 new
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
CZARŻE: II FESTYN LOTNICZY CZARŻE 2010 - PODSUMOWANIE

II Festyn Lotniczy w Czarżu już za nami, ale imprezę długo będziemy pamiętać wszyscy. Bardzo dobra organizacja, przemiła atmosfera, bardzo dużo widzów, ciekawe samoloty - tak w kilku słowach można podsumować tegorczony Festyn.

Natalia Kowalska, która już po raz drugi zorganizowała tą świetną, rodzinną imprezę może być z siebie dumna. Mimo perypetii sądowych - za namową mieszkańców gminy Dąbrowa Chełmińska - nie odpuściła.

Samoloty, które pojawiły się na polnym lotnisku prezentowały się bardzo okazale. Przyleciały m.in. 3xtrim 450 Ultra, 3Xtrim 550 Trainer, 3Xtrim 450 Ultra, Zodiac, Sky Ranger, Aeroprakt 22 L,  Remos G3, Ctls oraz AT-4. Pojawił się także śmigłowiec Robinson R44.

Podczas Festynu można było także skoczyć na bungee, przelecieć się samolotem An-2, śmigłowcem Robinson R44, motolotnią. Był także obecny wóz bojowy Straży Pożarnej z Czarżza, który cieszył się bardzo dużą popularnością wśród najmłodszych widzów. Ponadto można było przejechać się quadem, postrzelać na strzelnicy, zobaczyć ekspozycję samochodów terenowych oraz motocykli. Były także konkursy, zabawy, dmuchane zamki, trampoliny, pokaz tresury psów policyjnych. Obecni byli także komandosi z grupy militarnej Combat.

Modelarze także mieli swój akcent podczas tegorocznej edycji. Odbyły się zawody o Puchar Prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, w których zwyciężył Piotr Nowak z Aeroklubu Kujawskiego. Puchar  osobiście wręczył prezes PAŻP-u, Krzysztof Banaszek.

Pod koniec Festynu odbyły się zawody paralotniowe o Puchar Wójta Gminy Dąbrowa Chełmińska, w których zwyciężył Mariusz Lisek. Puchar wręczył Sołtys wsi Czarże.

 

 

Źródło: sky-watcher.pl

Foto: Paweł Jakubowski / pawi

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum