EUROLOT: Eurolot sprzedał Samolot ATR72 SP-LFD

1 post / 0 new
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
EUROLOT: Eurolot sprzedał Samolot ATR72 SP-LFD

Eurolot  sprzedał  właśnie  jeden z dwóch ostatnich samolotów typu ATR 72 o znakach rejestracyjnych   SP-LFD.  Nowym właścicielem  maszyny  została angielska firma.

Obecnie samolot jest zaparkowany  na terenie portu w Katowicach. Samolot SP-LFD wyprodukowano w 1992 roku. Do tej pory wylatał ponad 41127 godzin. W swój ostatni rejs w barwach Eurolotu poleciał 28 grudnia 2012 roku z Krakowa do Katowic.

We flocie Eurolotu pozostał do sprzedania jeszcze jeden samolot ATR 72. Transakcja powinna zostać sfinalizowana w najbliższym czasie. Tym samym Eurolot zakończy formalnie proces modernizacji swojej floty polegający na wymianie samolotów ATR na nowoczesne i wygodne Bombardiery Q400 NextGen.

110913 eurolot_warszawa_heringsdorf_500x500px Image Banner 500 x 500

Ostatnie 2 lata to czas pełen wyzwań dla Eurolotu – podjęliśmy się ogromnego zadania wymiany floty samolotów ATR na Bombardiery Q400. W proces ten były zaangażowane służby techniczne i operacyjne, które miały przed sobą wyzwania przygotowania samolotów i dokumentacji według wymagań kupujących z całego świata. Satysfakcjonujące jest to, że proces ten jest na etapie zakończenia. Dzięki tej modernizacji floty Eurolot ma jedną z najmłodszych flot w Europie i na świecie –powiedział Bartłomiej Matusewicz, Wiceprezes ds. Operacyjno-Technicznych Eurolot SA.

Źródło: eurolot.com
Foto: Kuba Bożanowski / wikipedia
/flickr

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum