Germanwings uruchomił letni rozkład lotów z nowymi kierunkami. Tani niemiecki przewoźnik oferuje więcej połączeń niż kiedykolwiek. Pięć nowych tras zyskało lotnisko Kolonia/Bonn, 16 z nowego portu macierzystego w Hanowerze.
W rozkładzie lotów dla największego portu macierzystego Germanwings, Kolonii/Bonn, po raz pierwszy pojawia się Friedrichshafen i Tel Awiw. Latem będzie też można polecieć do Santorini, Kopenhagi i Madrytu. Oferta lotów z metropolii nad Renem powiększy się tym samym do 67 połączeń.
Dużo bogatsza będzie też sieć połączeń z Hanoweru. Ze stolicy Dolnej Saksonii będzie można polecieć aż w 16 nowych miejsc. Nowe bezpośrednie połączenie krajowe to Stuttgart (dwa loty dziennie), a połączenia międzynarodowe to Londyn-Stansted (dwa loty dziennie), Wiedeń (dwa loty dziennie), Mediolan (sześć lotów na tydzień), Budapeszt (cztery loty na tydzień), Moskwa (cztery loty na tydzień), Palma de Mallorca (cztery loty na tydzień), Rzym (cztery loty na tydzień), Barcelona (trzy loty na tydzień), Split (trzy loty na tydzień), Nicea (trzy loty na tydzień), Zagrzeb (trzy loty na tydzień), Bastia (jeden lot na tydzień), Dubrownik (jeden lot na tydzień), Heraklion (jeden lot na tydzień) i Zadar (jeden lot na tydzień). O 13 nowych połączeń powiększy się natomiast oferta lotów z przesiadką w Stuttgarcie. Są to: Izmir, Antalya, Bukareszt, Belgrad, Ankara, Ibiza, Stambuł, Kraków, Kawala, Rejkiawik, Lizbona, Priština i Warszawa.
Źródło: Germanwings / latajznami.pl


