III Noc w Instytucie Lotnictwa 2011 - 21.10.2011

1 post / 0 new
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
III Noc w Instytucie Lotnictwa 2011 - 21.10.2011

Obcowanie z nauką może uczyć, ale może też być ciekawym sposobem spędzenia wolnego czasu. Wiedzą o tym prawie wszyscy, a szczególnie Ci, którzy w miniony piątek odwiedzili Warszawski Instytut Lotnictwa.

Wystawy statyczne, laboratoria i symulatory, to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowali organizatorzy na ten jedyny w roku, wyjątkowy wieczór. Wyjątkowy dlatego, że to właśnie wtedy można obejrzeć miejsca na co dzień dostępne tylko dla naukowców.

Organizowana już po raz trzeci wystawa przyciągnęła setki miłośników i pasjonatów lotnictwa oraz wszystkich, którzy w nietypowy sposób spędzić chcieli wolny czas. Podczas tegorocznej „Nocy”, kilkadziesiąt atrakcji było w stanie zapewnić rozrywkę nie tylko dorosłym, ale także najmłodszym. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się statyczne wystawy samolotów, wśród nich Bies, Iskra, Iryda, Lim, Orka, I-23 Manager oraz śmigłowców Robinson i Black Hawk.

Zwiedzający mogli obejrzeć także polskiej produkcji wiatrakowca, poduszkowce, komputerowy symulator lotu, stanowisko do badań obiektów pionowego startu, laboratorium z profesjonalnymi mikroskopami elektronowymi oraz 3D, pokazy filmów o lotnictwie - w tym - filmy nagrodzone podczas tegorocznego Fly Film Festiwal oraz tunele aerodynamiczne.

Wzbogacone ciekawą oprawą wizualną wydarzenie było także formą promocji zawodów inżynierskich oraz nauk ścisłych.

Ciekawych efektów wizualnych podczas Nocy w Instytucie dostarczyć mogły także, uruchomiona specjalnie na tę okazję kolorowo podświetlona efektowna fontanna ciśnieniowa, oraz widok z wyjątkowo ciekawej perspektywy oświetlonego pasa startowego Lotniska Okęcie.

Największą jednak atrakcją, która przyciągnęła największą rzesze pasjonatów lotnictwa i zwiedzających, była możliwość obejrzenia z bliska legendarnego śmigłowca Black Hawk, produkowanego obecnie w Mielcu. W namiocie przy śmigłowcu rozdawano plakaty z autografami pilotów oblatywaczy najnowszego, mieleckiego produktu. Mimo niskiej temperatury do późnego wieczora nie malała kolejka chętnych, którzy chcieli porozmawiać z załogą śmigłowca. Piloci Leszek Pawuła i Michael Skaggs starali się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące ich pracy. Również obsługa techniczna, która przyleciała wraz z pilotami, była zasypywana ogromną ilością pytań związanych bezpośrednio z wyposażeniem, osiągami i budową maszyny.

Źródło: dlapilota.pl ; www.epmlspotters.pl
Foto: fot. Michał Płończak, SPL "Od Śmigła" www.odsmigla.com ; Marcin Bobro www.epmlspotters.pl

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum