KĘTRZYN WILAMOWO: Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa 2010

1 post / 0 new
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
KĘTRZYN WILAMOWO: Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa 2010

W dniach 06-08 sierpnia 2010 r. na lotnisku Kętrzyn Wilamowo i lądowisku Giżycko – Mazury Residence, a więc w sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, spotkają się na Międzynarodowym Zlocie Przyjaciół Lotnictwa właściciele, operatorzy i załogi samolotów by spędzić wspólny atrakcyjny weekend na Mazurach.

W programie Zlotu zaplanowano ciekawe akcenty towarzysko-poznawcze w Kętrzynie i Giżycku, w tym żegluga statkiem po Wielkich Jeziorach Mazurskich.

Równocześnie entuzjaści pokazów lotniczych będą mogli podziwiać kunszt wielu znakomitych akrobatów, a także niezwykłe maszyny podczas trwającego w dniach

7-8.08.2010 r. Mazury AirShow 2010 – w Giżycku, nad jeziorem Niegocin, a więc w nietypowej i bardzo imponującej scenerii lotniczo-wodniackiej i jedynej tego typu w Europie.

Naszą intencją jest stworzenie świetnej okazji do wypoczynku , poznania Krainy Wielkich Jezior Mazurskich z powietrza i z wody oraz przez pryzmat akcentów historycznych (mazurskie zamki, Święta Lipka, Wilczy Szaniec itp.). Chcemy także zadbać o serdeczną, przyjacielską atmosferę wśród wszystkich uczestników Zlotu.

Dziękuję tym, którzy już dopełnili zgłoszenia samolotu i załogi na Zlot. Ponieważ chcielibyśmy być jak najlepiej przygotowani na przyjęcie Was i samolotów, prosimy tych, którzy się jeszcze nie zgłosili, aby uczynili to jak najszybciej. Wzór (karta) zgłoszenia na Zlot znajduje się na stronie www.lotniskoketrzyn.pl oraz www.mazuryairshow.pl.

Odrębną sprawą jest nasza oferta możliwości zaprezentowania statku powietrznego, załogi oraz operatora, ale również producenta sprzętu lotniczego, przedstawiciela firm lotniczych – wszystko to w ramach wyjątkowo ciekawych i jedynych tego typu w Polsce pokazów lotniczych Mazury AirShow 2010. Zapraszam więc do zgłoszenia swojego (statku, załogi, firmy) udziału w publicznej prezentacji podczas tegorocznych pokazów „Mazury AirShow” w Giżycku nad jeziorem Niegocin.

Impreza ta zorganizowana w niepowtarzalnej scenerii mazurskich jezior , dostępna dla wyjątkowo licznej publiczności, zapowiada się wyjątkowo sympatycznie. Swój udział zapowiedziała extra liga lotnicza: The Flying Bulls, Grupa Akrobacyjna Żelazny, Grupa Akrobacyjna Kauno Aeroklubas, Grupa Akrobacyjna Biało-Czerwone Iskry, oraz indywidualnie: Jurgis Kairys (Su-31), Robert Kowalik (Extra 300), Marek Szufa (Christen Eagle II) i inni.

Takiej imprezy (lotniczo – wodniackiej) jeszcze w Polsce nie było!

Co istotne, areną do występów dla najlepszych pilotów akrobacyjnych, zespołów pokazowych oraz do prezentacji niezwykłych statków powietrznych będzie nie tylko przestrzeń powietrzna nad jeziorem Niegocin koło Giżycka, ale również sama tafla jeziora. Na Mazury AirShow przybędą także maszyny latające zdolne do startu i lądowania na wodzie. W tym zakresie przewidziany jest udział m.in. legendarnej latającej amfibii Consolidated PBY Catalina oraz śmigłowców Mi-14PŁ i W-3WA Anakonda. Spośród innych wyjątkowych maszyn nielądujących na wodzie spodziewany jest pokaz takich samolotów jak m.in. DC-3 Dakota i Jak-18.

Pomimo, że impreza w tym kształcie jest nowa, będzie kontynuacją znanego w Polsce i zagranicą Festynu Lotniczego Mazury organizowanego dotychczas na lotnisku Wilamowo koło Kętrzyna przez Aeroklub Krainy Jezior. Według naszej oceny, w oparciu o lata ubiegłe, można założyć, że pokazy przez dwa dni obserwować będzie około 100 tysięcy osób zgromadzonych na brzegach jeziora Niegocin oraz na licznych jednostkach pływających. Według wstępnych zapowiedzi w tym roku w Zlocie uczestniczyć będzie blisko 100 załóg - statków powietrznych z kraju i zagranicy.

A więc będzie to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania oraz zareklamowania Państwa sprzętu i świadczonych usług lotniczych.

Współorganizatorem Mazury AirShow 2010 będzie Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego przy istotnym wsparciu miasta Giżycko.

Program Zlotu i Mazury AirShow 2010 będzie na bieżąco uaktualniany na naszej stronie www.lotniskoketrzyn.pl oraz www.mazuryairshow.pl a korespondencję elektroniczną prosimy kierować na adresy: port@lotniskoketrzyn.pl i akj@lotniskoketrzyn.pl .

Patronat Honorowy nad Zlotem i Mazury AirShow tradycyjnie już objął Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, a w skład Komitetu Honorowego weszło wielu znakomitości z naszego kraju.

Oczekujemy na Państwa uwagi oraz pytania, które z przyjemnością wyjaśnimy.

Do zobaczenia zatem na Międzynarodowym Zlocie Przyjaciół Lotnictwa oraz Mazury AirShow 2010.

Zapraszamy do Kętrzyna i Giżycka!

Zapraszamy w Krainę Wielkich Jezior Mazurskich!

 

W imieniu współorganizatorów

Stanisław Tołwiński

Prezes AKJ

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum