KATOWICE PYRZOWICE: 4You Airlines - nowy przewoźnik bazowy w Katowice Airport

1 post / 0 new
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
KATOWICE PYRZOWICE: 4You Airlines - nowy przewoźnik bazowy w Katowice Airport

Do Katowice Airport przyleciały trzy Airbusy A320 nowej, polskiej,  czarterowej  linii lotniczej 4YouAirlines, która powstała z inicjatywy krajowych przedsiębiorców, głównie związanych z Biurem Podróży Alfa Star SA.

Airbusy A320 4You to samoloty w konfiguracji 180-miejscowej, wyleasingowane  od ukraińskiej  linii lotniczej  YanAir, w formule ACMI (samolot, załoga kokpitowa, obsługa techniczna i ubezpieczenie).  W Katowice Airport znajdować się będzie baza tego przewoźnika.

To już czwarty, czarterowy przewoźnik, który wybrał Katowice na swoją bazę, po polskim Enter Air, litewskim Small Planet Airlines oraz kanadyjskim CanJet.

Tanie bilety lotnicze kupicie na tripsta.pl, empiktravel.pl oraz BravoFly.pl.

Pyrzowickie lotnisko jako centrum czarterowe Polski południowej, posiada najbogatszą wśród krajowych portów regionalnych siatkę połączeń. W sezonie lato 2014 touroperatorzy i biura podróży oferują z Katowice Airport pięćdziesiąt kierunków wakacyjnych. Port jest  także liderem ruchu czarterowego wśród portów regionalnych. W zeszłym roku z lotów czarterowych skorzystało  760 tys. podróżnych. Prognozy na ten rok zakładają, że wynik ten zostanie poprawiony i obsłużonych zostanie około 820 tys. pasażerów.

Źródło: Katowice Airport
Foto: Katowice Airport

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum