Kontrakt dla Suchoja

1 post / 0 new
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
Kontrakt dla Suchoja

Rosyjski producent lotniczy Suchoj odniósł poważny sukces. Podpisał na Le Bourget umowę z węgierskim przewoźnikiem Malev na dostawę 15 samolotów typu SSJ 100 i opcję na dalszych 15.

Wartość kontraktu jest nieoficjalnie oceniana na 710 mln Euro. Dostawy mają się rozpocząć w drugiej połowie 2011r. i zakończą się na przełomie 2013 i 2014 roku. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, Malev stanie się jednym z najsilniejszych przewoźników regionalnych w centralnej Europie. 49% akcji węgierskiego przewoźnika posiada Wnieszekonombank, który odkupił je Romana Abramowicza – właściciela grupy AiRUnion, która zbankrutowała jesienią 2008.

Suchoj twierdzi, że ma już listę zamówień opiewającą na ponad 100 Superjetów 100, która do końca roku ma się zwiększyć do 150. Produkcja seryjna już się rozpoczęła i pierwsze dostawy do Armavii i Aeroflotu nastąpią jeszcze w 2009 roku.

Projekt może zakończyć się sukcesem, ale sytuacja węgierskiego przewoźnika jest nie do pozazdroszczenia, dodatkowo przed rozpoczęciem dostaw Suchoj musi uzyskać certyfikat EASA. Jak na razie producenci nic o tym nie mówią. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że proces jest długotrwały i skomplikowany. Możliwe, że właśnie dlatego przedstawiciele wytwórni byli widziani na salonie w towarzystwie pracowników francuskiego nadzoru lotniczego DGAC, co z kolei może oznaczać, że Francuzi będą wspomagać Rosjan.

SSJ 100 debiutuje na salonie. Trzeci prototyp jest prezentowany na ziemi i w powietrzu.

Źródło: Altair.com.pl

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum