KRAKÓW BALICE: Od 25 marca 2013r. z Alitalia polecimy do Rzymu

1 post / 0 new
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
KRAKÓW BALICE: Od 25 marca 2013r. z Alitalia polecimy do Rzymu

Alitalia, włoski narodowy przewoźnik uruchamia w sezonie Lato 2013 połączenie z Rzymu do Krakowa. Loty z lotniska Fiumicino będą realizowane trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, piątki i niedziele. Pierwszy rejs zaplanowano na 25 marca 2013 roku.  

- Z radością witamy powrót tego przewoźnika do naszego portu. Cieszymy się, że tak duży gracz jak Alitalia ponownie wybrał Kraków jako atrakcyjny rynek dla dalszego rozwoju swojej oferty w Polsce. Bezpośrednie loty na główne rzymskie lotnisko stanowią atrakcyjną ofertę dla mieszkańców Krakowa i Małopolski, dla których Rzym to jedno z najciekawszych europejskich miast. Z kolei Kraków to dla Włochów interesujący kierunek turystyczny i biznesowy – podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

- Uruchomienie rejsów przez Alitalię potwierdza atrakcyjność Krakowa wśród przewoźników tradycyjnych. Propozycja Alitalii jako członka grupy SkyTeam to doskonałe uzupełnienie siatki połączeń pozostałych sojuszy, a także potwierdzenie dywersyfikacji oferty przewozowej Kraków Airport – dodaje Jan Pamuła.

Na trasie Rzym-Kraków będzie latał Airbus A320. Samolot będzie startował z Fiumicino o godzinie 11:10, w Kraków Airport wyląduje o 13:20. Z krakowskiego lotniska wylot został zaplanowany na godzinę 14:10, w Rzymie spodziewany jest o 16:20.
Bilety od dzisiaj będą dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

Alitalia operowała już z krakowskiego w latach 2005 - 2008 na trasie Kraków - Mediolan Malpensa.

Źródło: Kraków Airport
Foto: Paweł Jakubowski / sky-watcher.pl

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum