KRAKÓW BALICE: W czerwcu padł dobowy rekord na krakowskim lotnisku

1 post / 0 new
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
KRAKÓW BALICE: W czerwcu padł dobowy rekord na krakowskim lotnisku

W czerwcu na krakowskim lotnisku obsłużono 369 020 pasażerów, o 6% więcej niż rok temu. To najlepszy czerwiec w historii lotniska i 16 z rzędu rekordowy miesiąc.  W czerwcu padł również nowy rekord dobowy - 12 czerwca na lotnisku obsłużono 14 446 pasażerów.

W ostatnim miesiącu największe wzrosty wśród przewoźników rozkładowych odnotowały Lufthansa
(+ 9 tys. pasażerów), Easyjet (+8 tys.) i  Norwegian (+5 tys.).

Wśród połączeń czarterowych największą popularnością w czerwcu cieszyły się połączenia do Grecji
i Turcji. Operacje do Turcji zanotowały w tym okresie największy wzrost pod względem liczby pasażerów (w porównaniu do czerwca 2013 roku).

Z licznych rozkładowych destynacji umożliwiających samodzielną organizację wakacji, najwięcej osób skorzystało w czerwcu z połączenia do Malagi. W dalszej kolejności znalazły się: Cagliari, Pafos oraz Malta.

Tanie bilety lotnicze kupicie na tripsta.pl

- Uzyskanie tak dobrych wyników mimo prowadzonych na lotnisku inwestycji  możliwe jest dzięki dobrej  współpracy służb lotniskowych i generalnych wykonawców. Szczególnie cieszy nas wzrost o 22% w segmencie lotów nierozkładowych. Otwarte ostatnio nowe połączenia do Splitu, Heringsdorfu, Barcelony, Brukseli i Gdańska pozwalają prognozować bardzo dobre wyniki także w kolejnych miesiącach wysokiego sezonu turystycznego - podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.    

Przez pierwsze półrocze w Kraków Airport obsłużono łącznie 1 785 676 pasażerów, o stanowi wzrost o 8%  w stosunku do roku 2013.

Źródło: Kraków Airport

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum