LOT: Dreamliner LOT-u po raz kolejny poleci dla Finnaira

1 post / 0 new
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
LOT: Dreamliner LOT-u po raz kolejny poleci dla Finnaira

Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększają efektywność w wykorzystaniu swojej floty dalekodystansowej. Od 1 do 16 lipca 2014 roku jeden z Dreamlinerów będzie wykonywał rejsy dla fińskiej linii lotniczej Finnair. Wynajem samolotów jest jednym z działań wpisanych w Plan Restrukturyzacji, który spółka konsekwentnie realizuje.

Boeing 787 w barwach LOT-u przez dwa tygodnie będzie obsługiwał połączenie między Helsinkami a lotniskiem JFK w Nowym Jorku w ramach realizacji regularnych połączeń fińskiego przewoźnika. Finnair wynajmie samolot w tak zwanej formule wet lease – wraz z załogami i personelem pokładowym Polskich Linii Lotniczych LOT.

– Czasowe wycofanie jednego z naszych szerokokadłubowych samolotów wpływa na naszą siatkę połączeń. W tej sytuacji chcemy zapewnić naszym pasażerom najlepszy możliwy serwis. Cieszymy się, że w zamian możemy w lipcu zaoferować im Dreamlinera Polskich Linii Lotniczych LOT – mówi Ville Iho, Członek Zarządu Finnair ds. Operacyjno Technicznych.

Tanie bilety lotnicze kupicie na tripsta.pl, empiktravel.pl oraz BravoFly.pl.

– W sytuacji, kiedy w związku z postępowaniem Komisji Europejskiej nie możemy uruchamiać nowych połączeń, szukamy różnych rozwiązań by jak najefektywniej wykorzystywać naszą flotę. Wynajem jednego z naszych Dreamlinerów dla Finnaira, jest elementem realizacji naszego Planu Restrukturyzacji przedstawionego Komisji rok temu – mówi Ewa Kołowiecka, Członek Zarządu ds. Operacyjno-Technicznych. – Mamy dobre doświadczenia ze współpracy z Finnairem. Na przełomie grudnia 2013 i stycznia bieżącego roku nasz Boeing 787 latał już na trasach tej linii. Cieszymy się, że nasz partner po raz kolejny docenił wysoką jakość naszych usług i niezawodność naszych maszyn – dodaje.

Tanich noclegów szukacie na Otel.com oraz hotels.com.

W ramach realizacji poprzedniej umowy z fińskim przewoźnikiem Dreamliner LOT-u także obsługiwał połączenie z Helsinek do Nowego Jorku. Airbus A330 Finnaira standardowo obsługujący trasę będzie w tym czasie przechodził przegląd techniczny.

Źródło: PLL LOT
Foto: Blog podróżniczy Lubię Podróże

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum