LUFTHANSA: Lufthansa świętuje 10. rocznicę uruchomienia połączenia między Gdańskiem a Monachium

1 post / 0 new
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
LUFTHANSA: Lufthansa świętuje 10. rocznicę uruchomienia połączenia między Gdańskiem a Monachium

Lufthansa świętuje 10. rocznicę uruchomienia połączeń z Gdańska do Monachium wzrostem liczby pasażerów. Gdańsk jest dla Lufthansy trzecim miastem w Polsce pod względem liczby oferowanych miejsc, zaraz po Warszawie i Krakowie. W letnim rozkładzie połączeń 2014, liczba oferowanych przez Lufthansę miejsc z Gdańska wzrośnie łącznie o 48%, a o 6% na trasie z/do Monachium. Lufthansa jest największym tradycyjnym przewoźnikiem obecnym w Gdańsku, oferującym 34 bezpośrednie połączenia tygodniowo do portów przesiadkowych w Niemczech. Rejsy wykonywane są nowoczesnymi i wydajnymi Embraerami 95, Boeingami B737 oraz Airbusami A319.

W pierwszym kwartale 2014 roku, na trasach pomiędzy Gdańskiem a Monachium i Frankfurtem, Lufthansa przetransportowała 42 452 pasażerów, co jest 5,6% wzrostem w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym. W tym samym okresie na trasie do Monachium z usług Lufthansy skorzystało 32 517 pasażerów więcej – wzrost o 1,4%. Współczynnik obłożenia maszyn w pierwszym kwartale wzrósł na tej trasie o 1%.

Kup bilet lotniczy na stronie Lufthansa.com

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z doskonałego, 48% wzrostu liczby oferowanych miejsc w letnim sezonie w Gdańsku. Pokazuje to, że nasz produkt jest wysoko ceniony przez pasażerów z regionu. Przez ostatnie 10 lat, Lufthansa bardzo skupiała się na polskich lotniskach regionalnych, szczególnie na Gdańsku. Polska jest priorytetowym rynkiem dla Lufthansy, będąc jednym z kilku krajów w Europie, w których liczba oferowanych miejsc w 2014 roku wzrastać będzie ponad proporcjonalnie do 30%.” – powiedział Bart Buyse, Dyrektor Generalny Lufthansy w Polsce.

Lufthansa współpracuje z ponad 400 firmami z regionu w ramach programu „Partner Plus Benefit”, co czyni ją przewoźnikiem pierwszego wyboru dla klientów korporacyjnych z regionu. Gdańsk posiada duże zaplecze biznesowe, niezwykle ważny dla linii czynnik. Połowa pasażerów podróżująca Lufthansą z Gdańska to klienci biznesowi – udział tej grupy klientów w puli sprzedanych biletów wzrósł w ostatnim roku o 5%. Wzrasta również liczba klientów korzystających z usług premium Lufthansy – w pierwszym kwartale o 4,2%. Lufthansa jest jedynym międzynarodowym przewoźnikiem, który na przestrzeni lat kładł szczególny nacisk na regiony, co czyni ją wiodącą tradycyjną linią w regionach.

Tanich noclegów szukamy na: HotelsCombined.com

Pasażerowie podróżujący z Gdańska, oprócz Monachium Frankfurtu, najczęściej podróżują do Brukseli, Lizbony i Madrytu, ale także do Nowego Jorku i azjatyckich miast takich jak Ałmaty, Szanghaj, Singapur i Hong Kong.

Źródło: Lufthansa
Foto: Blog turystyczny Lubię podróże

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum