PŁOCK: Płocki Piknik Lotniczy 2013 dofinansowany - znamy już pierwszą gwiazdę!

1 post / 0 new
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
PŁOCK: Płocki Piknik Lotniczy 2013 dofinansowany - znamy już pierwszą gwiazdę!

Oficjalnie już jest znane pierwsze nazwisko gwiazdy kolejnego Płockiego Pikniku Lotniczego, który odbędzie się w dniach 1-2.06 br. Chodzi mianowicie o Petera Besenyei, wielokrotnego Mistrza Świata, Mistrza Europy i zwycięzcy zawodów Red Bull Air Race.

Na dzisiejszej (26.03.2013) sesji Rady Miasta Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zdecydował o dofinansowaniu imprezy, a radni się na to zgodzili. Miasto Płock przekaże na tegoroczny Płocki Piknik Lotniczy 650 tys. zł (brutto). Jest to o 100 tys. zł więcej niż w latach ubiegłych. Dzięki porozumieniu między samorządem a Aeroklubem Ziemi Mazowieckiej – Miasto Płock staje się gospodarzem Płockiego Pikniku Lotniczego 2013.

Organizatorem i podmiotem odpowiadającym za sprawy formalne związane z imprezą masową, pokazami i pozostałymi aspektami Płockiego Pikniku Lotniczego jest niezmiennie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej. W tym roku przygotowano dla widzów m.in. pokazy motolotni i szybowców, skoki spadochronowe, pokazy akrobacyjne, a także loty śmigłowców - czytamy na stronie plock.eu.

Spektakularnym widowiskiem jest planowany Air Snake - slalom samolotów między ustawionymi na Wiśle pylonami pneumatycznymi. Przygotowano również bloki tematyczne takie jak: samoloty historyczne, polskie samoloty (najstarsze i najnowsze), lotnicze ciekawostki – a wszystko to do zobaczenia zarówno na wystawie statycznej jak i w przelocie przed główną widownią.

Czy to koniec atrakcji? Czy planowana lista zagranicznych gwiazd jest już zamknięta? Wkrótce się o tym przekonamy!

Zachęcamy do obejrzenia pokazu, w którym główną rolę odgrywał nie kto inny jak sam Peter Besenyei!

Źródło: Paweł Jakubowski sky-watcher.pl na podst. plock.eu/Hubert Woźniak,
Foto: Fotograf Płock Paweł Jakubowski

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum