W Jastarni doszło do wypadku awionetki. W jej wyniku dwie osoby zostały ranne - podaje TVN24. Podczas startu maszyna spadła i stanęła w płomieniach.
Do wypadku doszło przed godziną 7. Według wstępnych ustaleń maszyna AERO AT-3 miała problemy ze startem. Na pokładzie znajdowały się dwie osoby. Obie są ranne, mają poparzenia pierwszego stopnia. Zostały one przewiezione do szpitala. Jak mówi świadek piloci wydostali się z maszyny o własnych siłach zanim nastąpił wybuch i uczestniczyli w akcji ratunkowej.
Jak poinformował asp. Marcin Karnowski ze straży pożarnej na miejscu policjanci prowadzą dochodzenie w celu wyjaśnienia okoliczności wypadku. Strażacy zakończyli akcję ratunkową.
Świadek zdarzenia mówił na antenie TVN24, że rozmawiał z jednym z pilotów, który relacjonował, że samolot nie miał ciągu i dlatego nie udało mu się wzbić w powietrze. Krótko po próbie startu maszyna spadła i stanęła w płomieniach.
Info: TVN24.pl


Samolot o najprawdopodobniej SP-TAR, latająca w grupie 3at3.
___________________________________________________________________________________
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum