Rekordowe straty Ryana

1 post / 0 new
proffoto
Portret użytkownika proffoto
Offline
Dołączył:: 20/05/2009
Posty: 1594
Rekordowe straty Ryana

Ubiegły rok nie był najlepszy dla Ryanaira. Firma zarejestrowała wynoszącą 169 mln euro stratę. Rok wcześniej linie zarobiły ponad 481 mln euro - informuje BBC.
Wyniki finansowe irlandzkich tanich linii lotniczych są złe przede wszystkim z powodu ubiegłoroczonych rekordowych cen ropy oraz spadku wartości udziałów, które Ryanair ma w Aer Lingus. Linie wydały w ubiegłym roku ponad 1,2 mld euro na paliwo. To znacznie więcej niż rok wcześniej, kiedy wydano 790 mln.

Spadła także wartość udziałów w Aer Lingus. Ryanair jest właścicielem prawie 30 proc. akcji tej firmy. W związku z kryzysem ich wartość spadła o 220 mln euro, które irlandzki przewoźnik musiał uwzględnić w swoich wynikach finansowych.

W ubiegłym roku o 8,4 proc. wzrosły przychody linii. Sprzedaż Ryanaira była warta 2,9 mld euro. Przedstawiciele Ryanaira mówią, że dzięki niższym cenom benzyny oraz coraz większą liczbą pasażerów rezygnujących z usług tradycyjnych przewoźników w bieżącym roku finansowym linie powinny zarobić od 200 do 300 mln euro.

Foto: Robert C. Ossowski - proffoto
Info: onet.eu

___________________________________________________________________________________

Nikon D90, Falcon 650-1300 mm, Celestron 1800 mm