Skaner pozwoli skontrolować na lotnisku zawartość butelki

1 post / 0 new
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
Skaner pozwoli skontrolować na lotnisku zawartość butelki

Już w czerwcu na dworcu lotniczym w Newcastle zostanie zainstalowany skaner nowego typu, który pozwoli zbadać bez wyjmowania z bagażu i określić zawartość każdej butelki bądź innego szklanego naczynia - podał "Times".

Jeśli eksperyment da pozytywne wyniki, brytyjskie Ministerstwo Transportu zniesie uciążliwe dla pasażerów samolotów ograniczenia w przewożeniu alkoholu, wody kolońskiej i innych płynów w ręcznym bagażu, obowiązujące od sierpnia 2006 roku.

Zostały one wprowadzone ze względów bezpieczeństwa w obawie przed zamachami terrorystycznymi, aby utrudnić m.in. przemycenie na pokład samolotu materiałów wybuchowych w płynie.

Brytyjskie Władze Portów Lotniczych (BAA) wydały ponad 100 milionów euro na specjalne środki bezpieczeństwa na lotniskach i zatrudniły dodatkowo 3.500 pracowników.

Na londyńskim lotnisku Heathrow konfiskuje się co miesiąc przynajmniej dwie tony napojów alkoholowych i tysiące butelek perfum, podczas gdy na lotnisku w Newcastle personel bezpieczeństwa kontroluje i niszczy codziennie ponad 750 butelek z różną zawartością.

 

Źródło: wp.pl

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum