Słowacja: Fotorelacja z Slovak International Air Fest 2013

1 post / 0 new
barttuss
Portret użytkownika barttuss
Offline
Dołączył:: 03/07/2009
Posty: 445
Słowacja: Fotorelacja z Slovak International Air Fest 2013

W dniach  31 sierpnia i 1 września na słowackim lotnisku wojskowo - cwyilnym w Sliač. Slovak International Air Fest (SIAF) cieszy się bardzo duża popularnością wśród fanów lotnictwa, ze względu na swoją wspaniałą atmosfere i miejsce w jakim jest usytuowane lotnisko. Do Sliačia przyleciały grupy akrobacyjne i piloci z całej Europy. Gwiazdami na tegorocznej edycji SIAF-u byli zapewne ukraińscy piloci na SU-27 i hiszpańska grupa akrobacyjna Patrulla Águila
Pokazy lotnicze otworzył przelot grupy samolotów należących do słowackich i czeskich Sił Powietrznych, między innymi MIG-29, JAS-39 Gripen, L-139 Albatros i desant skoczków spadochronowych z samolotu AN-26.

Odbył się pokaz słowackich służb ratunkowych i gaśniczych z śmigłowca MI-171 

U naszych południowych sąsiadów nie mogło zabraknąć polskich Sił Powietrznych. Nasz kraj w powietrzu reprezentowali piloci na samolotach Su-22, LIM-2 i na statyce Casa-C295.

Do Sliač przyeciał również włoski zespół akrobacyjny Pioneer Team, który zakończył swój pokaz bardzo efektownym rozejściem i wypuszczeniem dużej ilośći flar.

Na wystawie statycznej, można było podziwiać nowoczesne samoloty bojowe F-16, JAS39 Gripen jak i wiekowe myśliwce MIG-21, Spitfire, Yak-3. Dużym zainteresowaniem cieszyły się francuskie myśliwce Mirage F1, które zostają wycofywane z francuskiej armii, gdzie zostaną zastąpione samolotami Dassault Rafale.Zapraszam do galerii, niebawem więcej zdjęć:

Bartosz Kwilosz

Źródło: Bartosz Kwilosz - sky-watcher.pl

___________________________________________________________________________________