Unia Europejska zaproponuje czarną listę linii lotniczych

1 post / 0 new
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
Unia Europejska zaproponuje czarną listę linii lotniczych

Komisja Europejska zaproponuje wkrótce stworzenie światowej czarnej listy niebezpiecznych linii lotniczych - powiedział we wtorek unijny komisarz ds. transportu Antonio Tajani.

"Moją koncepcją jest zaproponowanie światowej czarnej listy podobnej do czarnej listy używanej w Unii Europejskiej" - poinformował Tajani na konferencji prasowej. Dodał, że przedstawi propozycję "za kilka dni" w czasie spotkania w Brukseli z przedstawicielami Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego.

Tajani ocenił, że taka lista byłaby "gwarancją dla wszystkich, którzy podróżują na świecie". "Chcemy, żeby wszyscy Europejczycy, którzy znajdą się w samolocie, czuli się bezpiecznie" - podkreślił komisarz.
Propozycja taka padła kilka godzin po katastrofie jemeńskiego Airbusa A310, który rozbił się w pobliżu Komorów, z ok. 150 osobami na pokładzie.

Tajani powiedział też, że będzie kontaktował się z towarzystwem lotniczym Yemenia, żeby ustalić, co było przyczyną wtorkowej katastrofy i "skontrolować poziom bezpieczeństwa". Poinformował, że Yemenia nie była na czarnej liście UE.

"Według Francuzów, samolot, który się rozbił, nie był w dobrym stanie. Trzeba to sprawdzić" - dodał komisarz. Większość pasażerów jemeńskiego samolotu stanowili Komorczycy i Francuzi. Według AFP na pokładzie było 66 obywateli francuskich.

Źródło: wnp.pl

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum