1 maja 2012 Komendant Główny Straży Granicznej utworzył na Lotnisku w Modlinie Placówkę Straży Granicznej Warszawa-Modlin.
Specjalnie dla tej służby wyremontowany został jeden z budynków. W jego wnętrzu swoją siedzibę będzie miała również Służba Celna.
Stałe lotnicze przejście graniczne zostanie ustanowione Rozporządzeniem Rady Ministrów i wg zapisów, wejdzie w życie następnego dnia po podpisaniu.
Coraz bliżej końca znajdują się prace wykończeniowe w terminalu. Ostatnie położone posadzki już schną! Zawieszone są monitory nad stanowiskami check-in, pomalowane są wnętrza pomieszczeń biurowych, popodwieszane sufity, założone są panele ścienne (miejscami drewniane), gotowa jest winda oraz łącznik między biurami, porozmieszczane oznakowanie i zamontowane szklane ściany między czterema gate’ami. Wszystko jest już prawie gotowe, terminal pachnie świeżością!
Przed terminalem zainstalowano już system parkingowy i zakończono prace związane z budową chodników, którymi pasażerowie będą przechodzili do samolotów.
Dobiega końca wyposażanie Głównego Punktu Kontroli a także budowa dróg dojazdowych i parkingów w jego okolicy.
Poza tym rozpoczęły się już budowy nowej strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej oraz nowej, cztero kondygnacyjnej wieży kontroli lotów.
Pod koniec kwietnia rozpoczęły się roboty związane z budową Bazy Sokolniczej, w której od połowy maja swoje miejsce będą miały m. in. sokoły rarogi wraz z rozpoczynającymi pracę sokolnikami.
Źródło: MAZOWIECKI PORT LOTNICZY WARSZAWA-MODLIN


