WROCŁAW STRACHOWICE: Prawie 100 tys. pasażerów

1 post / 0 new
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
WROCŁAW STRACHOWICE: Prawie 100 tys. pasażerów

99 632 pasażerów odprawił port lotniczy we Wrocławiu w styczniu 2011 roku. W pierwszym miesiącu tego roku lotnisko im. Kopernika zanotowało 1 661 operacji startów i lądowań.

Styczniowy wynik był lepszy o 9% od tego zanotowanego w styczniu 2010 roku. Największy wzrost w styczniu 2011 roku zanotowały czarterowe połączenia lotnicze, o 15,9%. – To dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że wrocławskie lotnisko rozszerza w tym roku ofertę czarterową. Wśród nowych kierunków są loty do Tel Awiwu oraz na Wyspy Kanaryjskie, Lanzarote i Fuerteventurę – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Tanie linie lotnicze zanotowały w styczniu 2011 roku wzrost na poziomie 10,4% w odniesieniu do stycznia 2010 roku. Sieciowi przewoźnicy zakończyli styczeń także na plusie, przewożąc o 8,1% podróżnych więcej niż przed rokiem.

W styczniu we Wrocławiu odprawiono też 73 tony towarów.

Źródło: Port Lotniczy Wrocław





___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum