XII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2011 01-02.10.2011

1 post / 0 new
pawi
Portret użytkownika pawi
Offline
Dołączył:: 03/05/2009
Posty: 4848
XII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2011 01-02.10.2011

W Łomży latać chcą wysoko! XII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego pod patronatem wicepremiera Waldemara Pawlaka i prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego
                            
                                    Wałęsa wita pilotów!
„Mogłabym tak latać i latać!”, wykrzyknęła wiceprezydent Mirosława Kluczek po przelocie poduszkowcem z wicemistrzem Europy Pawłem Rogowskim z Kolna, który pojawił się ze swoją maszyną w sobotę (1 października) przy Grobli Jednaczewskiej w Łomży podczas otwarcia XII Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego KONTAKTY 2011, zorganizowanych przez tygodnik „Kontakty” i prezydenta miasta. W tym czasie   pasjonatów lotów wszelkich, niskich i wysokich, witał ... Lech Wałęsa.

Głosem prezydenta mówił Maciek Sikorski z Kobylina Borzymów, niedościgniony parodysta, student III roku Akademii Teatralnej w Białymstoku, który występem w telewizyjnym show „Mam talent” wzbudził aplauz publiczności i jury. Potem, już na poważnie, trener jednej z najlepszych na świecie polskiej kadry motoparalotniarzy Adam Paska przedstawił pilotów paralotni. Wśród nich „świeżych”, bo sprzed dwóch tygodni drużynowo brązowych medalistów Mistrzostw Świata i indywidualnie wicemistrza świata Grzegorza Krzyżanowskiego z Radomia.  
                                  Oczy w niebo
Motolotnie, samoloty ultralekkie i wiatrakowiec nie lądowały jeszcze w tym roku ze względów bezpieczeństwa w nowym miejscu przy Grobli Jednaczewskiej, ale w Budach Czarnockich. A przyleciało ich 29, pilotowanych między innymi przez takich asów, jak Igor Miłoszewski ze Szczecina, Grzegorz Woźniak z Krakowa, Andrzej Kraszewski z Częstochowy, Zbyszek Kędziora i Ireneusz Krajewski z Białegostoku, Mieczysław Chromiński z Siedlec, Witek Antuszewicz z Sochaczewa, Grzegorz Jabłoński z Żyrowa, Robert Hawraj ze Świdnika. Po kilku ich popisowych rundach nagle wśród publiczności rozległ się okrzyk: „Skoczek!”. Ludzie spojrzeli w górę z zapartym tchem. Z motolotni, pilotowanej przez mistrza Litwy Stanislaviusa Pietruskieviciusa wyskoczył mistrz i instruktor spadochronowy Cezary Subieta! Po nim drugi i trzeci... Honorową zwitkę mistrzowsko skręcił wiatrakowiec, za sterami którego siedział motolotniowy mistrz świata Alek Dernbach. Przy namiocie partnera głównego Mistrzostw Spółdzielczego Banku Rozwoju i Łomżyńskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych, każdy mógł w tym czasie wygrać przelot poduszkowcem, jeśli „przeleciał” papierowym samolotem przez otwór tarczy. Nagrodę główną, lot motolotnią, zdobyła Alicja Truszkowska z Łomży.   
                      Podniebny taniec
 Choć w sobotę wiatr nie cichł, w górę uniosły się barwne skrzydła paralotni. Adam Paska zapowiedział pokaz niezwykłego kunsztu pilotów kadry narodowej wicemistrza świata Grzegorza Krzyżanowskiego z Radomia i Kamila Mańkowskiego z Krakowa. Na startowisku rozłożone zostały dwie 100 m taśmy, biała  i czerwona. Piloci podjęli je z ziemi w locie, wzbili się w górę i na oczach zachwyconych widzów zaczęli niezwykły taniec ... Specjalnie dla łomżyńskiej publiczności zaprezentował się też mistrz świata (Chiny, 2007), aktualny wicemistrz świata (Czechy, 2009) Tomasz Kudaszewicz, który po poważnym wypadku w ubiegłym roku wraca do latania.
     Już po zmierzchu, gdy tylko na chwilę ucichł wiatr, ekipa białostockiej pilotki Marzeny Zarzyckiej postawiła balon na grzane powietrze, którego właścicielem jest Spółdzielczy Bank Rozwoju. Bez dwóch zdań, Bank wie, co jest znakomitym nośnikiem promocji, który przykuwa uwagę każdego zawsze i wszędzie! Rozświetlony balon, syk gazowego płomienia stanowiły oryginalną scenografię koncertu Kingi Lewiarz z zespołem Kartel. Kinga swoim głosem urzekła pilotów, Kingę tak urzekło latanie, że niemal wymusiła na redaktorze naczelnym „Kontaktów” obietnicę lotu motolotnią.
                          W barwach skrzydeł
W niedzielę, gdy opadły poranne mgły, kolorowe skrzydła firmy Dudek z Bydgoszczy, światowego lidera w branży, znowu rozkwitły nad pulwami i całą doliną Narwi. Wkrótce od Bud Czarnockich nadleciała flotylla motolotni i samolotów. Latający paralotnią z wózkiem Bogdan Pachulski z Warszawy i w tym roku pamiętał o dzieciach, zrzucając im dziesiątki przygotowanych przez siebie torebek cukierków do wtóru piosenek, śpiewanych na scenie przez Magdę i Dawida Narożnych z zespołem Magda Band. Przed ogłoszeniem wyników XII Mistrzostw odbył się pokaz modeli latających łomżyńskich modelarzy, skupionych wokół portalu internetowego RC Łomża.

    

                     Wysokie loty
 „Dziękuję za wspaniałą imprezę. Dla Łomży to ważne wydarzenie, promujące nasze miasto. Znajdujemy się w miejscu, które ma być w przyszłości lądowiskiem. Będziemy je tworzyć stopniowo, krok po kroku w miarę możliwości. Mam nadzieję, że w przyszłym roku odbędą się tu XIII Mistrzostwa Podlaskiego, a za parę lat być może jeszcze większa impreza, która będzie potwierdzeniem tego, że w Łomży lata się wysoko!”, mówił wiceprezydent Beniamin Dobosz, który za chwilę udekorował najlepszych medalami i statuetkami.
 Promującymi miasto i okolicę były dla pilotów nie tylko wspaniałe widoki, które oglądali z góry, ale także rejsy gondolami Żeglugi Narwiańskiej po Narwi, wycieczka do Skansenu w Nowogrodzie i konkurs ... strzelania z „kałasznikowa” na Fortach w Piątnicy.
Redaktor naczelny „Kontaktów” Władysław Tocki, dziękując wiceprezydentowi za pilotowanie z sercem prac przy tworzeniu lądowiska, wręczył mu pamiątkowy medal Mistrzostw. Srebrny. Z nadzieją, że dołoży starań nad lądowiskiem, by piloci z całej Polski mogli wkrótce uhonorować za to władze miasta - złotym.
                                                            
 Maria Kaczyńska

(XII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2011 rozegrane zostały w klasie motoparalotni. Ze względów bezpieczeństwa organizator w ostatniej chwili zrezygnował z konkurencji motolotniowych i ulm).

Wyniki końcowe:
1. Krzyżanowski Grzegorz (kadra)
2. Trzyński Piotr (kadra)
3. Romicki Krzysztof (kadra)

Amatorzy
Start z nóg:
1. Bernat Marcin
2. Furtak Marek
3. Zienkiewicz Rafał
Start wózek
1.Książek Adam
2. Rejrat Andrzej
3. Banaszkiewicz Mirosław

W XII Mikrolotowych Mistrzostwach Podlaskiego KONTAKTY 2011 udział wzięli:

Piloci PPG/PPGG: Tomek Kudaszewicz, Ryszard Żygadło, Natalia Paska, Bogdan Pachulski, Ernest Adamczyk, Rafał Zienkiewicz, Maciej Wosk, Mirosław Banaszkiewicz, Jarosław Cisło, Robert Lesiuk, Piotr Trzyński, Marcin Krakowiak, Krzysztof Romicki, Karol Pietkiewicz, Andrzej Rejrat, Adam Książek, Piotr Krupa, Waldemar Mazera, Jan Kochanowski, Jarosław Balcerzewski, Magdalena Kłoss, Grzegorz Krzyżanowski, Kamil Mańkowski, Marek Furtak, Mirek Hołownia, Andrzej Malkusz, Marcin Bernat, Artur Mazurek, Cezary Jastrzębski.

Piloci motolotniowi i ULM: Dariusz Kędzierski, Dariusz Grzywacz, Artur Siwiński, Mirosław Kwapiński, Sławomir Czupryński, Ryszard Lewandowski, Alojzy Dernbach, Robert Hawraj, Błażej Piech, Grzegorz Jabłoński, Paweł Jakubowski, Marek Baczyński, Radek Żyszkowicz (Kojak), Andrzej Kraszewski, Ryszard Chilczuk, Zbigniew Pieciak, Mieczysław Szurgot, Marcin Poracki, Witold Antuszewicz, Artur Caban, Andrzej Gajewski, Maurycy Moes, Edmund Górski, Mirosław Kaczorowski, Kazimierz Podwalny, Grzegorz Woźniak (lajkonik), Igor Miłoszewski, Ireneusz Krajewski, Mieczysław Chromiński, Zbyszek Kędziora.

Źródło: Tygodnik KONTAKTY
Foto: Tygodnik KONTAKTY

___________________________________________________________________________________


PriceRadar Image Banner 468 x 6016
Samouczek - czyli jak zacząć zabawę ze wstawianiem swoich zdjęć na forum